Program Szkolny Klub Sportowy ma trzy lata

Inne
Program Szkolny Klub Sportowy ma trzy lata
fot. PAP

W Płocku odbyła się konferencja prasowa programu Szkolny Klub Sportowy z udziałem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. W inicjatywie tylko w tym roku wzięło udział ponad 300 tys. uczniów. – Do dziś zrealizowanych zostało ponad 2,6 mln dodatkowych zajęć sportowych – powiedział Bańka.

To już trzecia edycja programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Szkolny Klub Sportowy, którego celem jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w zajęciach realizowanych w ramach #programSKS uczestniczy ponad 300 tys. dzieci i młodzieży z prawie 10 tys. szkół. Programem objęto 100 proc. powiatów i 93 proc. gmin z całej Polski. Działalność Szkolnych Klubów Sportowych podsumował Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który pojawił się na zorganizowanej w Płocku konferencji prasowej.

 

- Ostatnie cztery lata to czas pracy na rzecz budowy i konsekwentnego wdrażania długofalowej strategii rozwoju polskiego sportu opartego na spójnej piramidzie szkoleniowej. Zaczęliśmy od trwałych fundamentów znacząco zwiększając nakłady na sport powszechny - powiedział na konferencji Bańka, który poinformował także, iż w 2019 roku MSiT przeznaczyło na ten cel blisko 95 proc. więcej środków, niż w roku 2015.

 

- Wszystko po to, by stworzyć ogólnopolskie, systemowe rozwiązania służące aktywizacji społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Jednym z nich jest Program SKS, na który w ciągu trzech lat funkcjonowania przeznaczyliśmy ponad 150 mln zł. Do dziś zrealizowanych zostało ponad 2,6 mln dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów w Polsce - podkreślił cytowany przez stronę MSiT minister.

 

Projekt wspierany jest m.in. przez PKN Orlen. - Do sponsoring sportu podchodzimy kompleksowo, dlatego obok karier zawodowych sportowców wspieramy rozwój młodych talentów. Program SKS to jedna z inicjatyw poprzez którą propagujemy aktywność fizyczną u najmłodszych. Jestem przekonany, że kolejne pokolenie sportowców Orlen Teamu, a być może także i polskich olimpijczyków, właśnie na SKS-ach szlifuje swoje zdolności, by w przyszłości stanąć do walki o medale - powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN Orlen.

seb, msit.gov.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie