Puchar Świata: Brązowi medaliści ME dołączyli do kadry w Japonii

Siatkówka
Puchar Świata: Brązowi medaliści ME dołączyli do kadry w Japonii
fot. CyfraSport

Bliskość terminów mistrzostw Europy oraz siatkarskiego Pucharu Świata wywołała spory problem logistyczny, aby w komplecie znaleźć się w Japonii. Po odebraniu brązowych medali kadra Biało-Czerwonych na kolejny turniej została skompletowana.

Po zdobyciu brązowych medali mistrzostw Europy Biało-Czerwoni nie mieli zbyt wiele czasu na regenerację i już w nocy z poniedziałku na wtorek rozpoczną kolejny turniej, który zakończy sezon reprezentacyjny 2019. Kadrę na japoński Puchar Świata poznaliśmy już pod koniec sierpnia, a została ona złożona z 12 zawodników, którzy uczestniczyli w ME oraz 13 siatkarzy, którzy mieli wybrać się do Japonii pod okiem Jakuba Bednaruka - w tym gronie znalazł się Bartosz Kurek, dla którego będą to pierwsze występy w koszulce z Orzełkiem na piersi w tym sezonie.
 
- Normalne to nie jest, że prostu z jednego turnieju jedzie się na drugi. Coś z tym trzeba zrobić. Moim zdaniem to skandal, że w niedzielę kończą się mistrzostwa Europy, a dzień później niektóre drużyny muszą lecieć do Japonii, gdzie dzień później zaczną udział w Pucharze Świata. To niedopuszczalne - krytykował napięty terminarz Michał Kubiak.
 
W trakcie EuroVolley Biało-Czerwoni zwiedzili trzy kraje, a brąz wywalczyli w ostatnim z nich - Francji. Po drodze były między innymi problemy z lotami, a do Kraju Kwitnącej Wiśni wybrali się właśnie z Paryża. Na mediach społecznościowych polskiej siatkówki dowiedzieliśmy się, że grupa medalistów ME szczęśliwie dołączyła do reszty kadry w Japonii.
 
 
Pozostali siatkarze przybyli do Tokio już w piątek 27 września.
 
W imprezie weźmie udział 12 zespołów: Japonia, Polska, Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Kanada, Włochy, Rosja, Iran, Australia, Egipt i Tunezja. Drużyna Heynena zacznie od wtorkowego meczu z Tunezyjczykami. W planie jest 11 meczów w ciągu 15 dni - mistrzowie globu najpierw będą rywalizować w Fukuoce, a następnie w Hiroszimie.
 
Kadra reprezentacji Polski na Puchar Świata:
 
Grupa, która nie występuje w ME:
 
rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Rafał Szymura
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
środkowi: Norbert Huber, Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha
libero: Jakub Popiwczak
 
Grupa, która zdobyła brązowe medale ME:
 
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda
przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
atakujący: Maciej Muzaj
środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie