Klęska w debiucie Taylora. Zespół polskiego selekcjonera dostał lanie

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie Mike Taylor swój debiut w roli trenera drużyny Hamburg Towers. W meczu niemieckiej ligi BBL prowadzeni przez niego koszykarze dostali srogie lanie od Bayernu Monachium. Przegrali różnicą 56 punktów! Takiej porażki selekcjoner reprezentacji Polski prawdopodobnie nie doznał nigdy wcześniej.

Debiut Taylora nastąpił w poniedziałek, gdy jego zespół rozgrywał mecz wyjazdowy. Zdecydowanym faworytem tego starcia był Bayern, ale rozmiary zwycięstwa nad beniaminkiem przerosły oczekiwania nawet największych optymistów wśród kibiców gospodarzy. Koszykarze Hamburg Towers oraz amerykański trener nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie gospodarzy i ostatecznie ponieśli sromotną klęskę.  Przegrali 55:111, a bawarski klub nie omieszkał pochwalić się tą wygrana w mediach społecznościowych.

Zderzenie z ligą BBL było dla szkoleniowca i jego podopiecznych bardzo bolesne od samego początku meczu. W pierwszej kwarcie Bayern  stracił zaledwie siedem punktów, a zdobył 23:7. Później przewaga tylko rosła, w trzeciej kwarcie Bawarczycy prowadzili 90:30!

W ostatniej części gry goście nieco zniwelowali straty, bo w zespole z Bawarii pojawili się rezerwowi. Swojego inauguracyjnego meczu nie będą jednak miło wspominać, jeżeli w ogóle o nim nie zapomną. Takie lanie na tym poziomie zdarza się bardzo rzadko.

Po poniedziałkowej klęsce Hamburg Towers zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W drugiej kolejce czeka ich kolejne trudne zadanie. W piątek zagrają u siebie z SYNTAINICS MBC, drużyna prowadzoną przez trenera Wojciecha Kamińskiego. Ten zespół również przegrał swój pierwszy mecz sezonu, ulegając u siebie Ludwigsburgowi 87:89.