Liga Mistrzów: Sensacja w Madrycie. Real stracił punkty z Club Brugge

Real Madryt był zdecydowanym faworytem starcia z Club Brugge, jednak Belgowie sprawili sensację w Madrycie. Wicemistrzowie Belgii co prawda prowadzili 2:0 do przerwy, ale remis 2:2 na Santiago Bernabeu jest ich wielkim sukcesem. "Królewscy" po drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów mają na swoim punkcie tylko jeden punkt.

Zespół prowadzony przez Philippe’a Clementa w tym sezonie nie zaznał jeszcze goryczy porażki (sześć zwycięstw i dwa remisy w lidze), a także bezbramkowy remis w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z Galatasaray. Z kolei Real dwa tygodnie temu uległ PSG na wyjeździe 0:3.

Nieszczęście Realu rozpoczęło się w 9. minucie, gdy do bramki Thibauta Courtoisa w kuriozalnych okolicznościach trafił Emmanuel Dennis. Goście wyszli z groźnym kontratakiem i zaskoczyli niezbyt szczelną defensywę "Królewskich". Dennis otrzymał podanie z lewego skrzydła i jakimś cudem wepchnął piłkę do bramki będąc blisko potknięcia się.

W pewnym momencie wydawało się, że gol nie zostanie uznany, ponieważ sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Jednak ponowne obejrzenie sytuacji poprzez system VAR pokazało, że wszystko w tej akcji było zgodne z przepisami.

Zespół prowadzony przez Zinedine’a Zidane’a grał bardzo nieskutecznie w ofensywie. Nieudolność w ataku zemściła się w 39. minucie. Ponownie Courtoisa pokonał Dennis, który znowu był blisko… przewrócenia się. Napastnik Club Brugge wykorzystał błąd Luki Modricia, któremu zabrał piłkę w środkowej strefie boiska.

Na druga połowę nie wyszedł Courtois, którego między słupkami zmienił Alphonse Areola i Francuz w przeciwieństwie do Belga nie dał się pokonać. Po przerwie Real ruszył do odrabiania strat. W 55. minucie Sergio Ramos strzelił głową gola kontaktowego, choć początkowo wydawało się, że kapitan gospodarzy był na spalonym.

Kolejne ataki "Królewskich" nie przynosiły efektów, aż do 85. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu Toniego Kroosa podobnie jak Ramos bramkę uderzeniem głową zdobył Casemiro. To było wszystko na co tego dnia było stać Real. Niespodzianka stała się faktem.

Real Madryt - Club Brugge 2:2 (0:2)

Bramki: Ramos 55, Casemiro 85 - Dennis 9, 39

Real: Thibaut Courtois (46. Alphonse Areola) - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Nacho (46. Marcelo) - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Lucas Vázquez (67. Junior Vinicius), Eden Hazard, Karim Benzema

Club Brugge: Simon Mignolet - Clinton Mata, Brandon Mechele, Simon Deli , Eduard Sobol - Ruud Vormer, Mats Rits, Hans Vanaken - Krépin Diatta, Emmanuel Dennis (71. Lois Openda, 87. Dion Cools), Percy Tau (90+2. Siebe Schrijvers)

Żółte kartki: Hazard - Mignolet, Openda, Vormer

Czerwona kartka: Ruud Vormer (84, za drugą żółtą)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.