Wielkie lanie na Bałkanach! Dwucyfrowy wynik padł w Pucharze Chorwacji

Wtorkowe spotkanie 1/16 finału Pucharu Chorwacji zakończyło się wynikiem 11:0! Drużyną, która dokonała tej demolki jest HNK Rijeka, która upokorzyła graczy czwartoligowego NK Buje. Niecodziennie zdarza się, że na tym etapie rozgrywek mecz kończy się wynikiem dwucyfrowym.

Dla piłkarzy z Rijeki, którzy są obrońcami tytułu z zeszłego sezonu, był to pierwszy mecz w Pucharze Chorwacji w tej kampanii. Podopieczni 36-letniego szkoleniowca ze Słowenii - Simona Rozmana błyskawicznie rozpoczęli swój festiwal strzelecki. Już w 4. minucie Robert Murić otworzył wynik meczu.

Kolejne dwa trafienia były dziełem byłego napastnika Lechii Gdańsk - Antonio Colaka. 26-latek pokonał bramkarza gospodarzy w 10. i 17. minucie. Do przerwy było 5:0, gdyż na listę strzelców wpisali się jeszcze Roberto Puncec i Domagoj Pavicic.

Po przerwie aktualnie trzecia drużyna ligi chorwackiej nie zamierzała zwalniać tempa. W 55. minucie dublet ustrzelił Puncec. W ślady środkowego obrońcy poszli kolejno: Petar Mamić, Stjepan Loncar, Matej Vuk, ponowie Murić oraz Hrvoje Smolcić, który ustalił w 90. minucie wynik tego jednostronnego spotkania.

We wcześniejszej fazie Pucharu Chorwacji (1/32 finału), klub dwóch Polaków, Łukasza Zwolińskiego i Michała Masłowskiego - HNK Gorica pokonał 10:0 NK Zagorec Krapina. Wówczas hat-tricka strzelił Zwoliński, który w kolejnym spotkaniu pucharowym z NK Zagrzeb (8:0) skompletował dublet.

W 1/16 finału Pucharu Chorwacji padło jeszcze kilka wysokich wyników. Dinamo Zagrzeb po dwóch golach Damiana Kądziora na wyjeździe robiło NK Karlovac 7:0. Z kolei NK Osijek rozgromił Vuteks Sloga 8:0, a NK Inter Zapresić wygrał z NK Jadran Porec 7:3.