Górnik Zabrze nie komentuje sprawy aresztu dla swojego bramkarza

Piłka nożna
Górnik Zabrze nie komentuje sprawy aresztu dla swojego bramkarza
fot. Cyfraport

Górnik Zabrze nie komentuje sprawy aresztowania swojego piłkarza, bramkarza Dawida K., w związku z podejrzeniem o gwałt - przekazał klub w oświadczeniu.

"Górnik jest głęboko poruszony pojawiającymi się informacjami, które dotyczą zawodnika naszego klubu. Deklarując, że klub zawsze będzie potępiał wszelkie łamanie prawa, jednocześnie prosimy wszystkich o powstrzymanie się od komentowania sprawy oraz wydawania jakichkolwiek osądów do czasu zakończenia prowadzonych przez prokuraturę i policję działań" - napisali działacze.

 

Podkreślili, że sprawa nie ma związku z obowiązkami zawodowymi piłkarza, stąd klub nie ma dostatecznej wiedzy, a tym samym podstaw, by komentować doniesienia medialne.

 

"Wierzymy natomiast, że wszystkie aspekty zostaną zbadane, a wszelkie niejasności wyjaśnione. Jednocześnie informujemy, że klub wystąpi do stosownych organów ścigania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących prowadzonego postępowania" – podkreślili.

 

O sprawie napisał "Super Express". Według gazety zawodnik został zatrzymany w niedzielę nad ranem w Katowicach, a następnie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem gwałtu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze