Liga Mistrzów: Bez bramek w meczu Napoli. Nieskuteczny Milik

KRC Genk zremisowało bezbramkowo z SSC Napoli w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spora w tym wyniku "zasługa" Arkadiusza Milika, który zmarnował trzy bardzo dobre sytuacje.

Gospodarze bez kompleksów podeszli do faworyzowanego rywala i od początku spotkania nie ograniczali się tylko do obrony. W 15. minucie do świetnej sytuacji doszli jednak zawodnicy Napoli. Najpierw Jose Callejon trafił jednak słupek, a potem z najbliższej odległości Milik uderzył w poprzeczkę. Pięć minut później Genk mogło wyjść na prowadzenie, ale strzał po rykoszecie poszybował obok bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

W pierwszej połowie Milik zmarnował jeszcze dwie doskonałe okazje. Najpierw ponownie uderzył w poprzeczkę, a później piłka po jego uderzeniu poleciała nad bramką gospodarzy. Genk również szukał swoich szans, ale Meret był na posterunku, za każdym razem skutecznie interweniując.

Druga część gry rozpoczęła się od kolejnej niezłej szansy Milika. Tym razem uderzył głową ponad bramką. Trzeba jednak przyznać, że w porównaniu z poprzednimi okazjami, ta była najtrudniejsza do sfinalizowania. Znakomitą sytuację miał natomiast w 58. minucie Callejon, jednak strzelił niecelnie z pola karnego.

W 83. minucie świetną okazję do otworzenia wyniku meczu miał Ianis Hagi. Allan poślizgnął się w polu karnym i Rumun niespodziewanie znalazł się w doskonałej sytuacji, ale uderzył ponad bramkę. Choć w samej końcówce goście próbowali strzelić zwycięskiego gola, nie udała im się ta sztuka i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Milik na boisku przebywał do 72. minuty, kiedy w jego miejsce pojawił się Fernando Llorente. Drugi z reprezentantów Polski grających na co dzień w Napoli, Piotr Zieliński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Wicemistrzowie Włoch w pierwszej kolejce wygrali z Liverpoolem (2:0) i mają na swoim koncie obecnie cztery punkty. Dla Genk, które w pierwszym spotkaniu przegrało z Salzburgiem (2:6), jest to pierwszy punkt w fazie grupowej.

KRC Genk - SSC Napoli 0:0 (0:0)

KRC Genk: Gaetan Coucke - Joakim Maehle, Carlos Cuesta, Jhon Lucumi, Jere Uronen - Sander Berge, Patrik Hrosovsky - Junya Ito, Ianis Hagi (90. Bryan Heynen), Theo Bongonda (89. Joseph Paintsil) - Mbwana Samatta

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Mario Rui (33. Kevin Malcuit) - Jose Callejon, Eljif Elmas (58. Dries Mertens), Allan, Fabian Ruiz - Hirving Lozano, Arkadiusz Milik (72. Fernando Llorente)

Żółte kartki: Ito - Milik, Ruiz

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.