Liga Mistrzów: Analiza goli Lewandowskiego. "Zrobił to co lubi najbardziej"

Bayern Monachium w drugiej kolejce Ligi Mistrzów zmierzył się Tottenham Hotspur i rozbił gospodarzy 7:2. Autorami dwóch bramek był Robert Lewandowski. Po meczu analizę bramek polskiego napastnika przeprowadzili eksperci Polsatu Sport Dariusz Wdowczyk i Marcin Feddek.

Po meczu eksperci Polsatu Sport analizowali wydarzenia boiskowe, wśród których znalazły się dwie bramki Lewandowskiego. - Takie momenty lubimy, gdy Polak strzela bramki - powiedział Feddek w trackie analizy pomeczowej.

W 45. minucie przypomniał o sobie Lewandowski, zdobywając drugą bramkę dla Bayernu. - Na koniec pierwszej połowy "Lewy" strzela najważniejszą bramkę tego meczu, która być może ustawiła rywalizację z Tottenhamem. Polak z rogu pola karnego podaje piłkę do środka i wężykiem szuka sobie miejsca, wykorzystuje zamieszanie w polu karnym oddaje strzał i nie daje szans bramkarzowi - ocenili eksperci Polsatu Sport.

Po przerwie padały kolejne gole. Nie do zatrzymania był Serge Gnabry, który był autorem czterech bramek. Na listę strzelców wpisał się również polski napastnik. - Toby Alderweireld w sytuacji, gdzie nie miał do kogo podać piłki, zagrał tak jak prawdopodobnie nie chciał. Wykorzystał to Bayern, któremu wszystko w tym meczu wychodziło, a Tottenham popełniał błędy. Philippe Coutinho sam zbliża się do pola karnego, a "Lewy" zamiast iść do przodu, robi to co lubi najbardziej. Odchodzi w bok i ucieka na wolne pole. Coutinho świetnie zgrywa do Roberta, który nie zastanawiając się z krótkiej piłki uderza piłkę tzw. "passówką". Lewandowski idealnie unika spalonego. Jeden zawodnik by wbiegł i od razu byłby błąd, a Polski napastnik mądrze robi kroki w tył, a następnie wzdłuż linii obrońcy. Po tym poznaje się klasowego zawodnika - podsumowali eksperci.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.