Feta w Belgradzie! Serbowie powitali złotych siatkarzy

Siatkówka
Feta w Belgradzie! Serbowie powitali złotych siatkarzy
fot. Cyfrasport

Złoci medaliści mistrzostw Europy siatkarzy wrócili do domu! Powrót do Belgradu był taki jak na mistrzów przystało. Od wylotu z Paryża, gdzie rozgrywane były decydujące mecze, na najlepszą drużynę Starego Kontynentu czekało wiele przyjemności.

Po zmaganiach we Francji serbscy siatkarze na odpoczynek musieli chwilę poczekać. Dzień powrotu do kraju był pięknym podsumowaniem osiągnięć reprezentantów. Samolot ze złotymi medalistami na pokładzie wylądował we wtorek na lotnisku im. Nikoli Tesli w Belgradzie. Już w powietrzu Serbowie byli rozpieszczani przez załogę serbskich linii lotniczych. Siatkarze zostali poczęstowani szampanem i specjalnie zaprojektowanym ciastem, do tego otrzymali prezenty i pamiątki. Tuż po lądowaniu czekał na nich salut wodny, znak wdzięczności przygotowany przez pracowników lotniska.

 

Zawodników powitała najbliższa rodzina, działacze m.in. Ivan Knezevic - Sekretarz Generalny Federacji Siatkówki Serbii, Predrag Perunicic - Sekretarz Stanu ds. Sportu, przedstawiciele Banka Postanska Stedionica - sponsora głównego Federacji Siatkówki Serbii, media oraz spora grupa kibiców.

 

Kolejną atrakcją dla Serbów było przyjęcie zorganizowane przez prezydenta Serbii Aleksandara Vucicia, następnie wspólna kolacja.

 

Pod koniec dnia zawodnicy i sztab trenerski stanęli na słynnym balkonie ratusza. To tradycyjne miejsce spotkań wszystkich serbskich sportowców, którzy wracają do kraju z trofeami i medalami. To był szczególny moment, okazja, by pomachać fanom i świętować razem z nimi.

 

Wspaniała noc w centrum Belgradu, feta z tysiącami uczestników, przyśpiewki i wielką radość zakończyły ten szczególny dzień celebracji złotych medalistów mistrzostw Europy 2019.

 
 
 
View this post on Instagram

Evo kako je juče izgledao dan u Beogradu. ❤️

A post shared by Volleyball Fed. of Serbia (@ossrb) on Oct 1, 2019 at 4:07am PDT

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze