MŚ w boksie: Koszewska i Wójcik rozpoczną turniej w 1/8 finału

Sporty walki
MŚ w boksie: Koszewska i Wójcik rozpoczną turniej w 1/8 finału
fot. PAP

Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) rozpoczną turniej od 1/8 finału, zaś Natalia Rok (51 kg), Kinga Szlachcic (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg) - od 1/16 finału. W środę w Ułan Ude odbyło się losowanie mistrzostw świata w boksie. Zawody potrwają do 13 października.

Koszewska (Legia FC Warszawa) i Wójcik (KB Karlino) wyjdą na ring 9 października. Wcześniej wyłonione zostaną ich rywalki w rosyjskim turnieju.

 

W czwartek Rok (LKS Myszków) spotka się z Wietnamką Thi Tam Nguyen, w sobotę Szlachcic (Boksing Zielona Góra) z Algierką Imane Kheelif, a w niedzielę Rygielska (Pomorzanin Toruń) z Białorusinką Alą Jarszewicz.

 

Poprzednie MŚ odbyły się jesienią 2018 roku w Delhi. Do ćwierćfinałów dotarły Sandra Drabik (51 kg), Wójcik i Agata Kaczmarska (81 kg).

 

Podczas niedawnych mistrzostw kontynentu w Hiszpanii srebrne medale zdobyły Rygielska (64 kg) i Wójcik (75 kg), a brązowy Sandra Kruk (57 kg). Natomiast w czerwcu w Igrzyskach Europejskich na Białorusi po złoto sięgnęła Koszewska (69 kg), a z brązowymi krążkami wróciły: Drabik (51 kg) i Wójcik (75 kg).

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze