Pająk ugryzł... Parkera. Hitowa walka odwołana

Sporty walki
Pająk ugryzł... Parkera. Hitowa walka odwołana
fot. PAP

Nie dojdzie, przynajmniej w najbliższym czasie, do ciekawie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej pomiędzy Josephem Parkerem (26-2, 20 KO) a Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO). Wszystko ze względu na chorobę Nowozelandczyka, którego ugryzł pająk.

Parker i Chisora mieli skrzyżować rękawice 26 października w Londynie. Jak ogłosił jednak promotor Eddie Hearn, 27-latek wycofał się z walki, a nowy rywal dla Brytyjczyka jest poszukiwany. W mediach jako kandydata wymienia się między innymi Michaela Huntera (18-1, 12 KO), który zgłosił już gotowość do zmierzenia się z "Del Boyem".

W swoim ostatnim pojedynku Chisora pokonał w drugiej rundzie Artura Szpilkę (22-4, 15 KO). Z kolei Parker, były mistrz świata WBO, ma na swoim koncie passę dwóch wygranych. Zawodnik z Nowej Zelandii znokautował kolejno Alexandra Floresa (17-2-1, 15 KO) i Alexa Leapaia (32-8-4, 26 KO). Pas mistrzowski stracił przegrywając decyzją sędziów z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) w marcu 2018 roku. 

Na październikowej gali w Londynie w walce wieczoru zmierzą się Regis Prograis (24-0, 20 KO) i Josh Taylor (15-0, 12 KO). Amerykanin i Brytyjczyk spotkają się w finale turnieju WBSS w wadze super lekkiej. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie