Pierwsze czyste konto Grabary w sezonie. Huddersfield Town w końcu zwycięskie

Kamil Grabara odkąd trafił na wypożyczenie do Huddersfield Town, jego drużyna w 10. kolejce Championship wygrała pierwszy mecz, a on sam zachował czyste konto. Spadkowicz z Premier League pokonał na wyjeździe Stoke City 1:0.

Wtorkowy mecz rozgrywany w Stoke-on-Trent był określany mianem starcia za sześć punktów. Obie ekipy dotychczas nie wygrały żadnego meczu w Championship i zgromadziły zaledwie dwa punkty, dlatego zwycięstwo było wyjątkowo cenne. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 82. minucie gola strzelił Juninho Bacuna. Okazało się, że rezerwowy gracz w tej potyczce jednocześnie ustalił wynik rywalizacji.

W innym spotkaniu 10. kolejki Championship, Hull City z Kamilem Grosickim w składzie pokonało Sheffield Wednesday 1:0. Tym razem polski skrzydłowy bramki nie zdobył, ale wyręczył go kolega z zespołu - Tom Eaves. "Grosik" zeszedł z boiska w 87. minucie.

Powody do zadowolenia ma także Mateusz Klich. Jego Leeds United pokonał również 1:0 West Bromwich Albion. Zwycięskie trafienie w 38. minucie zaliczył Egzijan Alioski. Klich rozegrał całe spotkanie, z kolei polski bramkarz ekipy z Elland Road - Kamil Miazek spędził mecz na ławce rezerwowych. W kadrze meczowej zabrakło natomiast trzeciego z Polaków reprezentujących drużynę "Pawi" - Mateusza Bogusza.