Sędzia zepsuł kapitalną akcję! Trener siatkarzy USA był wściekły (WIDEO)

Siatkarze Stanów Zjednoczonych szybko pozbierali się po zaskakującej porażce z Argentyną. W drugim meczu w Pucharze Świata wygrali z Włochami 3:1. Ozdobą pierwszego seta była kapitalna wymiana w końcówce, którą niespodziewanie przerwał arbiter.

Akcja miała miejsce przy stanie 21:19. Gabriele Nelli zdołał wybronić piłkę zza bandy reklamowej, potem atak rywali obronił Fabio Balaso, a w rewanżu Amerykanie podbili mocne uderzenie Nelliego. Niestety, ciekawą wymianę w kulminacyjnym momencie przerwał egipski arbiter Nasr Shaaban. Dopatrzył się on rzuconej piłki przy zagraniu Matthew Andersona, choć trudno w tej sytuacji mówić o błędzie. Trener Amerykanów John Speraw protestował, ale sędzia nie zmienił zdania i punkt uzyskała drużyna Italii.

Siatkarze USA po porażce w pierwszym meczu z Argentyną (2:3), w drugim spotkaniu pokonali reprezentację Włoch 3:1. Dla reprezentacji Italii to druga porażka na tym turnieju. Na inaugurację przegrała z Japończykami 0:3.