Kajetanowicz dziesiąty w Rajdzie Wielkiej Brytanii

Moto

Brytyjczyk Kris Meeke (Toyota Yaris) wygrał w czwartek pierwszy odcinek specjalny Rajdu Wielkiej Brytanii, 12. rundy mistrzostw świata i objął prowadzenie w klasyfikacji.

Dziesiąty czas dnia uzyskał Kajetan Kajetanowicz (Volkswagen Polo R5). Polski kierowca jest po czwartkowym odcinku drugi w kategorii WRC2.

Krótki, pokazowy odcinek zwycięzca pokonał w czasie 2.47,4. Drugi, ze stratą 2,1 sekundy, był Belg Thierry Neuville (Hyundai I20). Kajetanowicz uzyskał rezultat 2.53,5, tracąc do zwycięzcy 6,1 s. Lider cyklu WRC Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) sklasyfikowany został na 13. pozycji, tracąc do Meeke 8,8 s.

Kajetan Kajetanowicz, który jest liderem klasyfikacji generalnej WRC2, w Walii startuje po raz pierwszy. Tegoroczna trasa, prowadząca przez walijskie lasy, ma w sumie 1655 km, w tym 312 km podzielonych na 22 odcinki specjalne. Jak zawsze kierowcom problemy może sprawić aura, spodziewane są bowiem opady deszczu, które zmieniają twarde szutry w błotne grzęzawiska.

Na mecie w Llandudno pierwsza załoga spodziewana jest w niedzielę około godz. 14.