Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu

Piłka nożna
Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu
fot. Cyfrasport

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski został ambasadorem mistrzostw Europy w amp futbolu, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

- Cieszę się, że mogę wspierać tak fajną, ważną inicjatywę jak amp futbol. Naszą reprezentację śledziłem podczas mistrzostw w Meksyku i ostatnio, na żywo, podczas Amp Futbol Cup. Jestem pod dużym wrażeniem ich gry i charakteru. To prawdziwi twardziele, którzy zapewniają nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zapraszam wszystkich do Krakowa na mecze mistrzostw Europy. To będzie świetna impreza – powiedział Lewandowski, cytowany przez oficjalną stronę Krakowa.

 

Pierwszym elementem kampanii promującej przyszłoroczne mistrzostwa Europy jest zamieszczony w Internecie film z Lewandowskim w roli głównej. - Żeby dojść na sam szczyt nie możesz iść drogą na skróty. Ta droga to ciągła walka o bycie lepszą wersją samego siebie, bo jeśli kierujesz się pasją, ograniczenia przestają mieć znacznie – takie przesłanie przekazał w tym filmie napastnik Bayernu Monachium.

 

Amp futbol to odmiana piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy.

 

Krakowskie mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 13-20 września przyszłego roku i weźmie w nich udział 16 reprezentacji. Będzie to pierwsza tak duża impreza amp futbolu w Polsce. Mecz otwarcia z udziałem biało-czerwonych odbędzie się 13 września na stadionie Cracovii. Losowanie grup zaplanowano na luty.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze