Heroiczna obrona Amerykanina w akcji meczu! Uratował piłkę uderzając w słupek (WIDEO)

Walka o każdy punkt w końcówce spotkania Pucharu Świata między Polską, a USA była niezwykle zaciekła. W jednej z kluczowych akcji meczu przy stanie 24:24 w czwartym secie heroiczną obroną popisał się Thomas Jaeschke, wypracowując punkt dla swoich kolegów. Były siatkarz Asseco Resovii musiał opuścić parkiet.

Amerykanin w sezonie 2016/2017 występował w Rzeszowie, a później przeniósł się do Blu Volley Verona. W spotkaniu z Polakami popisał się być może najważniejszą interwencją meczu w jednej z ostatnich piłek czwartego seta.

Biało-Czerwoni byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka, jednak Amerykanom udało się wygrać kluczowe akcje czwartej partii. Duża w tym zasługa Jaeschke, który wykazał się ogromną determinacją podczas najlepszej akcji całego spotkania.

Aby podbić piłkę, zmierzającą po bloku na parkiet rzucił się w stronę słupka podpierającego siatkę i po odbiciu uderzył w nią barkiem.

- Czy można grać jeszcze lepiej w obronie? - zapytał retorycznie Tomasz Swędrowski. - Ręka w jednej pozycji, to może być poważniejsza kontuzja. Uderzył obojczykiem w słupek - relacjonował komentator Polsatu Sport.