Israel Cycling Academy w kolarskiej elicie

Inne
Israel Cycling Academy w kolarskiej elicie
fot. PAP/EPA

W przyszłym sezonie w kolarskiej elicie będzie się ścigać drużyna Israel Cycling Academy. Przejmie licencję World Tour od szwajcarskiej ekipy Katusha-Alpecin, co umożliwi jej starty w największych wyścigach, w tym w Tour de France.

Jak poinformowała w piątek Katusha, obie grupy podpisały trzyletnią umowę o współpracy, a większość jej kolarzy będzie kontynuować karierę w barwach Israel CA.

 

Lider Katushy Rosjanin Ilnur Zakarin już wcześniej związał się z polską grupą CCC, ale izraelska drużyna pozyskała na następny sezon m.in. Irlandczyka Dana Martina (z UAE Team Emirates) oraz Francuza Hugo Hofstettera (Cofidis).

 

Zawodnicy Katushy rywalizowali w elicie od 2009 roku. Wygrali cztery tzw. monumenty (Joaquim Rodriguez w Giro di Lombardia 2012 i 2013, Alexander Kristoff w Mediolan-San Remo 2014 i w Dookoła Flandrii 2015), a także 28 etapów wielkich tourów.

 

Israel Cycling Academy od 2017 roku była zarejestrowana w drugiej dywizji UCI. Startowała z "dziką kartą" w dwóch ostatnich edycjach Giro d'Italia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie