Kontrowersja w Mielcu. Czy piłka przy golu Stali opuściła boisko?

W piątek PGE Stal Mielec pokonała na swoim boisku GKS 1962 Jastrzębie 3:1. Nie obyło się bez kontrowersji. Przy golu Krystiana Getingera zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju sygnalizowali, że piłka opuściła boisko.

W 71. minucie meczu Stali Mielec z GKS 1962 Jastrzębie gospodarze wykonywali rzut z autu. Grzegorz Tomasiewicz niespodziewanie dograł piłkę w pole karne, gdzie przejął ją Andreja Prokić. Chwilę później po indywidualnej akcji Serb podał wzdłuż bramki Grzegorza Drazika. Golkiper z Jastrzębia, a także kilku jego kolegów, uniosło ręce sugerując sędziemu liniowemu, że dogrywana przez Prokicia piłka opuściła plac gry. Niewzruszony był jednak nie tylko arbiter liniowy, ale także sędzia Damian Sylwestrzak, który nie użył gwizdka. Chwilę później sprzed pola karnego uderzył Krystian Getinger, który po rykoszecie Dawida Gojnego trafił do siatki i zespół z Mielca mógł cieszyć się z prowadzenia.

Po trafieniu Getingera piłkarze GKS długo protestowali, ale Sylwestrzak nie tylko nie zmienił decyzji, ale także ukarał żółtą kartką golkipera drużyny prowadzonej przez Jarosława Skrobacza. Do końca gościom nie udało się doprowadzić do remisu, a w 90. minucie trzecią bramkę dla Stali, która wygrała 3:1, zdobył Adrian Paluchowski.

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

#FortunaGdyPełnaTrybuna znów w Fortuna 1 Lidze!

Fortuna po raz drugi mobilizuje kibiców drużyn występujących w pierwszej lidze do pomocy potrzebującym. Za każdego kibica, który w XII i XIII kolejce przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże złotówkę na rzecz Oliwii i Łukasza Czarneckich, podopiecznych Fundacji Polsat.