MŚ Doha 2019: Lewandowski i Tomala na starcie

Inne
MŚ Doha 2019: Lewandowski i Tomala na starcie
fot. PAP/EPA

Tylko dwóch Polaków wystąpi w piątek w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. W półfinale 1500 m pobiegnie Marcin Lewandowski, a w chodzie na 20 km powalczy Dawid Tomala. Odbędzie się ponadto pięć finałów.

Marzeniem Lewandowskiego jest medal, ale by je spełnić najpierw musi przejść przez półfinał. A ten będzie bardzo trudny. On jednak doskonale o tym wie, dlatego też nastawia się na walkę i zapowiedział, że jeśli będzie trzeba, jest w stanie "gryźć nawet tartan".
 
"Jestem przygotowany na rekord życiowy i wiem, że będzie trzeba bardzo szybko pobiec. Jestem gotowy i czekam, jak rywale poprowadzą bieg, bo to nie ja muszę się martwić. Oni muszą pamiętać, że moim atutem jest szybkość na końcówce" - przypomniał Lewandowski.
 
Ciekawie może być w finale skoku wzwyż mężczyzn. Miejscowi liczą na doskonały występ broniącego tytuł Katarczyka Mutaza Essę Barshima. Trenowany przez Stanisława Szczyrbę zawodnik ma jednak bardzo trudny sezon. Wraca po poważnej kontuzji i nie jest w najlepszej dyspozycji. W eliminacjach pokazał jednak, że należy się z nim znowu liczyć.
 
Na jeden z najlepszych wyników na świecie eksperci liczą w biegu na 400 m ppł. Już raz w tym sezonie rekord świata na tym dystansie padł - Dalilah Muhammad uzyskała 52,20. Mało prawdopodobne wydaje się, że będzie w stanie poprawić ten czas, ale rywalki będą ją na pewno naciskać.
 
Męski chód na 20 km rozpocznie się o godz. 23.30 czasu miejscowego. To kolejna konkurencja, która wzbudza dużo emocji, bo odbywa się na otwartym powietrzu, a prognozy znowu mówią o ponad 40 stopniach Celsjusza.
 
Impreza potrwa do niedzieli, a Polacy dotychczas wywalczyli cztery medale.
 
Program piątkowych konkurencji lekkoatletycznych w mistrzostwach świata w Dausze (czasu polskiego)
 
19.05 - 1500 m mężczyzn, półfinały (Marcin Lewandowski)
19.15 - wzwyż mężczyzn, FINAŁ
19.40 - 4x100 m kobiet, eliminacje
20.00 - dysk kobiet, FINAŁ 
20.05 - 4x100 m mężczyzn, eliminacje
20.30 - 400 m ppł kobiet, FINAŁ 
20.45 - 3000 m z przeszkodami mężczyzn, FINAŁ 
21.20 - 400 m mężczyzn, FINAŁ
22.30 - 20 km chód mężczyzn, FINAŁ (Dawid Tomala).
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie