Siatkarz reprezentacji Polski w drużynie marzeń mistrzostw Europy

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) przyznała nagrody indywidualne za tegoroczne mistrzostwa Europy siatkarzy. Podczas dekoracji zwycięzców w Paryżu ogłoszono jedynie, że najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju został wybrany przyjmujący reprezentacji Serbii Uros Kovacević. Teraz przyznano pozostałe nagrody, a wśród wyróżnionych znalazł się jeden reprezentant Polski – Wilfredo Leon.

W rozegranym w Paryżu finale mistrzostw Europy Serbia wygrała ze Słowenią 3:1. Brązowy wywalczyła reprezentacja Polski, która w meczu o trzecie miejsce pokonała 3:0 Francję.

Podobnie jak podczas mistrzostw Europy siatkarek, gdzie również triumfowała Serbia, a nagrodę MVP zgarnęła atakująca Tijana Bosković, podczas dekoracji po ME siatkarzy nie poznaliśmy "drużyny marzeń". Wręczono jedynie statuetkę MVP. Laureaci pozostałych nagród mieli zostać ogłoszeni w mediach społecznościowych. W drużynie marzeń ME 2019, którą poznaliśmy kilka dni po finale, znalazło się trzech reprezentantów Serbii, dwóch Słoweńców, oraz Polak i Francuz.