Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Pierwsza porażka Bayernu w lidze

Piętnasty w tym sezonie gol Roberta Lewandowskiego nie pomógł Bayernowi Monachium, który niespodziewanie przegrał 1:2 z TSG 1899 Hoffenheim. Trafienie reprezentanta Polski to jego 213. bramka w Bundeslidze.

Niespodziewana porażka Bayernu Monachium to pierwsza przegrana piłkarzy Niko Kovaca w trwającym sezonie Bundesligi. TSG 1899 Hoffenheim zgarnął trzy punkty po dwóch bramkach Sargisa Adamyana i dzięki Ormianinowi przerwał serię piętnastu meczów na wyjeździe bez zwycięstwa. Do siatki trafił także Lewandowski, ale jego gol głową z 73. minuty nie dał nawet jednego "oczka".

Trafienie reprezentanta Polski to jego 213. bramka w Bundeslidze. Dzięki golowi zdobytemu w sobotę Lewandowski wskoczył na czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi,  gdzie współdzieli lokatę wraz z Manfredem Burgsmullerem. Do trzeciego Juppa Heynckesa (byłego trenera Polaka w Bayernie Monachium) Lewandowski traci siedem trafień i wiele wskazuje na to, że  wyprzedzi go jeszcze w tym roku.

Jednocześnie bramka strzelona Hoffenheim była jedenastym trafieniem Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. 31-latek jest liderem klasyfikacji strzelców i zajmujących ex aequo drugie miejsce Paco Alcacera i Timo Wernera wyprzedza o sześć bramek.

Bayern Monachium - TSG 1899 Hoffenheim 1:2 (0:0)

Bramki: Robert Lewandowski 75 - Sargis Adamjan 55, 81

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.