Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów nadal bez wygranej na wyjeździe

GKS Bełchatów - jako jedyny zespół w pierwszej lidze piłkarskiej - nie odniósł jeszcze w tym sezonie zwycięstwa w meczu wyjazdowym. W sobotę przegrał w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:4. Gospodarze z kolei pozostają niepokonani na własnym boisku.

Szkoleniowiec GKS Artur Derbin przyznał, że do tej pory spotkania poza Bełchatowem są dla jego drużyny "traumatycznymi przeżyciami".

- Do przerwy nic nie zapowiadało, że mecz może się skończyć takim wynikiem. Do tego momentu kibice mogli oglądać dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Rozsypaliśmy się po stracie pierwszej bramki, zaraz potem padła druga i dostaliśmy czerwoną kartkę. Podbeskidzie poszło za ciosem. Nie byliśmy w stanie reagować - powiedział szkoleniowiec gości na pomeczowej konferencji prasowej.

Do tej pory jego piłkarze poza Bełchatowem zagrali siedem spotkań, z czego przegrali pięć, a dwa zremisowali. GKS jest drużyną "swojego boiska" - cztery zwycięstwa i tylko jedna porażka.

Derbin nie wie, dlaczego tak się dzieje. - Jednak każda porażka przybliża do zwycięstwa. Liczymy, że karta na wyjazdach się odwróci - wspomniał.

Opiekun Podbeskidzia Krzysztofa Brede przyznał, że rywal do pewnego momentu dobrze się bronił. W pierwszej połowie jego drużyna nie potrafiła objąć prowadzenia. Jednak kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, po dobrym dośrodkowaniu Karola Danielaka, Marko Roginic "rozwiązał worek z bramkami".

W następnej kolejce spotkań GKS zagra u siebie z Olimpią Grudziądz, zaś "Górale" na wyjeździe z wiceliderem zaplecza ekstraklasy - Radomiakiem Radom. "Pojedziemy tam, by wygrać" - zapowiedział Brede.

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

#FortunaGdyPełnaTrybuna znów w Fortuna 1 Lidze!

Fortuna po raz drugi mobilizuje kibiców drużyn występujących w pierwszej lidze do pomocy potrzebującym. Za każdego kibica, który w XII i XIII kolejce przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże złotówkę na rzecz Oliwii i Łukasza Czarneckich, podopiecznych Fundacji Polsat.