13 punktów Slaughtera, porażka Betisu

Reprezentant Polski A.J. Slaughter zdobył 13 punktów, najwięcej dla beniaminka Coosur Betisu, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Valencia BC 72:95 w meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. To druga porażka zespołu z Sewilli.

Rozgrywający Biało-Czerwonych przebywał na parkiecie 18 minut i trafił trzy z pięciu rzutów zza linii 6,75 m, jeden z dwóch za dwa punkty i obydwa wolne. Miał też dwie asysty, ale i cztery straty.

Unicaja Malaga z kapitanem Adamem Waczyńskim (dwa punkty i trzy zbiórki) odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na wyjeździe Kirolbet Baskonia Vitoria 78:77 po akcjach w ostatnich sekundach meczu. O sukcesie zadecydowały rzuty wolne wykonywane przez Jaime Fernandeza na sekundę przed końcem czwartej kwarty, przy prowadzeniu gospodarzy 77:76.

Iberostar Teneryfa z powracającym po kontuzji kolana Tomaszem Gielo (nie zdobył punktu) przegrał we własnej hali z Realem Madryt 71:76. To druga przegrana zespołu z Wysp Kanaryjskich, który ma identyczny bilans jak Betis i Unicaja (1-2).

Inny kadrowicz 18-letni Aleksander Balcerowski z Herbalife Gran Canaria jeszcze nie zagrał w tym sezonie ligi ACB. Z ławki rezerwowych oglądał niedzielny wyjazdowy mecz 3. kolejki z Baxi Manresa wygrany przez jego ekipę 75:74. Drużyna z Wysp Kanaryjskich także ma bilans 1-2.

Niepokonane pozostają zespoły Realu Madryt, San Pablo Burgos (po 3-0) i Barcelony (2-0, trwa jej wyjazdowy mecz z MoraBanc Andora), nie wygrał jeszcze meczu Joventut Badalona (0-3).