Przerwa Hancocka w startach była związana z chorobą żony Jennie, którą popularny „Grin” postanowił wesprzeć w walce z rakiem piersi. Nie ukrywał jednak, że będzie chciał wrócić do ścigania i tak się stanie w przyszłym sezonie. Hancock będzie najstarszym w historii uczestnikiem cyklu Grand Prix, gdyż 3 czerwca 2020 r. będzie obchodził 50. urodziny.

 

Stałym uczestnikiem cyklu jest także były mistrz świata Brytyjczyk Tai Woffinden, dla którego mijający sezon z powodu kontuzji kręgosłupa nie był najlepszy. Tai po raz pierwszy od 2013 roku zakończył Grand Prix poza czołową czwórką, ale co więcej także poza ósemką. Stąd organizatorzy zdecydowali się przydzielić Brytyjczykowi stałe miejsce na przyszły rok.

 

Kolejne miejsca w Grand Prix otrzymali Artiom Łaguta oraz Antonio Lindbaek. Rosjanin to tegoroczny drużynowy mistrz świata, który tytuł wywalczył z Emilem Sajfutdinowem. Szwed to dwukrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata. Takich zawodników także nie może zabraknąć w stawce walczącej o indywidualne mistrzostwo świata.

 

Automatyczną kwalifikację do przyszłorocznej Grand Prix uzyskało ośmiu najlepszych w tym roku, a więc mistrz świata Bartosz Zmarzlik, wicemistrz Duńczyk Leon Madsen i brązowy medalista Rosjanin Emil Sajfutdinow. Kolejni byli Szwed Fredrik Lindgren, Słowak Martin Vaculik, Maciej Janowski, Australijczyk Jason Doyle i Patryk Dudek.

 

Skład uzupełnia trzech najlepszych zawodników Grand Prix Challenge, które w sierpniu odbyło się w chorwackim Goricanie. Są to Słoweniec Matej Zagar, Duńczyk Niels Kristian Iversen oraz Australijczyk Max Fricke.

 

Rezerwowi cyklu zostaną przedstawieni wkrótce.

 

Lista startowa Grand Prix 2020 roku:

 

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 2. Leon Madsen (Dania)
 3. Emil Sayfutdinov (Rosja)
 4. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 5. Martin Vaculik (Słowacja)
 6. Maciej Janowski (Polska)
 7. Jason Doyle (Australia)
 8. Patryk Dudek (Polska)
 9. Matej Zagar (Słowenia)
10. Niels-Kristian Iversen (Dania)
11. Artem Laguta (Rosja)
12. Antonio Lindback (Szwecja)
13. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
14. Max Fricke (Australia)
15. Greg Hancock (USA)