Moskal: Zawodnicy długo czekali na ten dzień!

Piłka nożna
Moskal: Zawodnicy długo czekali na ten dzień!
fot. PAP

W 11. kolejce PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź wygrali z Koroną Kielce (4:1). - W końcu udało się przełamać złą passę. Na taki moment czekaliśmy od dawna. W każdym kolejnym meczu chcieliśmy odwrócić kartę - powiedział po meczu szkoleniowiec ŁKS-u Kazimierz Moskal.

W pierwszym niedzielnym meczu ekstraklasy spotkały się się dwie ostatnie drużyny w tabeli. Po meczu wnioskami podzielili się szkoleniowcy obu ekip.

 

- Niestety, sprawdziło się to co powiedziałem przed meczem o tym, że liga jest nieprzewidywalna i każdy w niej może wygrać z każdym. Nie wolno nawet na chwilę zapomnieć, gdzie się gra i o co. Dziś nie byliśmy w stanie przeciwstawić się ŁKS, który dominował. Gospodarze zagrali dobre zawody. ŁKS bardzo szybko pokazał, kto w tym meczu chce rządzić. Niestety nie byliśmy w stanie realizować założeń przygotowanych na spotkanie. Co prawda, był moment, przy 1:2, kiedy zeszliśmy do szatni i wróciliśmy nastawieni pozytywnie na drugą połowę, ale po raz kolejny okazało się, że indywidualne błędy na tym poziomie szybko są zamieniane na gole.

Z drugiej strony we wszystkim trzeba szukać pozytywów. Miałem okazję zobaczyć poszczególnych piłkarzy, jak zachowują się w trudnych sytuacjach, czy sobie w nich radzą, podejmują wyzwanie, czy mają z tym kłopot. Mam nadzieje, że ta informacja w perspektywie czasu będzie procentowała. Musimy to uderzenie obuchem w głowę przeżyć. Podnieść się za dwa tygodnie i walczyć tak, jak dziś ŁKS, albo tak, jak my w meczu ze Śląskiem Wrocław - stwierdził trener Korony Mirosław Smyła.

 

Po efektownej grze gospodarze przerwali serię ośmiu przegranych z rzędu.

 

- W końcu udało się przełamać złą passę. Na taki moment czekaliśmy od dawna. W każdym kolejnym meczu chcieliśmy odwrócić kartę. Dziś zagraliśmy dobre spotkanie, nie przypominam sobie, poza sytuacją z pierwszej połowy, by Korona miała czyste okazje. To była podstawa do tego, żeby odnieść sukces. Byliśmy skuteczni i w ofensywie, i w defensywie. Za to chwała zawodnikom, bo oni też długo czekali na taki dzień. Cały zespół stanął na wysokości zadania. Nie powiem, że na mnie porażki nie robiły wrażenia. Każdy chce wygrywać i jeśli patrzymy na wykonywaną przez nas pracę na treningach, to taka seria na pewno boli i siedzi w środku. Ten mecz pokazał jednak, że można grać widowiskowo i zbierać punkty - powiedział Moskal.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA PKO EKSTRAKLASY

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze