MŚ Doha 2019: Fenomenalny rekord Polski i srebro sztafety 4x400 m

Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet zdobyła srebrny medal mistrzostw świata. Na bieżni w Dausze Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic ustanowiły fenomenalny rekord Polski - 3:21.89. Polki przegrały tylko z Amerykankami, a w pokonanym polu pozostawiły m.in. sztafetę Jamajki, która ostatecznie zdobyła brązowy medal.

Amerykanki były bezkonkurencyjne. Przebiegły dystans w czasie 3.18,92, a to najlepszy w tym roku wynik na świecie. Jamajki, które od początku zajmowały czwarte miejsce, a na ostatniej zmianie wyprzedziły sztafetę Wielkiej Brytanii, uzyskały rezultat 3.22,37.

Podopieczne trenera Aleksandra Matusińskiego rekord Polski poprawiły aż o 2,60 s. Poprzedni w tabelach widniał od mistrzostw świata w Helsinkach w 2005 roku, gdy czas 3.24,49 osiągnęły Anna Guzowska, Monika Bejnar, Grażyna Prokopek i Anna Jesień.

Nasze srebrne medalistki zakończyły występy Polaków na mistrzostwach w Katarze. Biało-Czerwoni sześć razy stawali na podium tej imprezy. W niedzielę brąz w biegu na 1500 metrów wywalczył Marcin Lewandowski. Wcześniej trzy medale zdobyli młociarze - złoto Paweł Fajdek, srebro Joanna Fiodorow, a brąz Wojciech Nowicki. Także brązowy medal przywiezie do kraju Piotr Lisek, rywalizujący w skoku o tyczce.