Passa Świderskiego trwa! Kolejny gol Polaka w lidze greckiej

Karol Świderski ma powody do zadowolenia. Polski napastnik znowu strzelił gola dla PAOK-u Saloniki, który wygrał 2:1 z Asterasem Tripolis w meczu 6. kolejki ligi greckiej.

Przed tygodniem 22-letni napastnik strzelił dwa gole w spotkaniu z AEK Ateny (2:2). Tym razem w swoim szóstym występie w tym sezonie były gracz Jagiellonii Białystok zdobył jedną bramkę w zwycięskim starciu z Asterasem Tripolis. Świderski w 33. minucie otworzył wynik rywalizacji. Na boisku przebywał do 77. minuty, a w jego miejsce wszedł Chuba Akpom.

Goście na dwubramkowe prowadzenie wyszli w 47. minucie po samobójczym trafieniu Angela Martineza. Gospodarzy było stać na bramkę kontaktową. Dani Suarez w 58. minucie, który latem przeniósł się do Grecji z Górnika Zabrze, ustalił końcowy wynik.

Świderski na swoim koncie ma pięć goli w lidze greckiej i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Z kolei PAOK zajmuje drugie miejsce w lidze ze stratą punktu do lidera.