Barcelona zwolniła Valdesa po zaledwie trzech miesiącach!

Piłka nożna
Barcelona zwolniła Valdesa po zaledwie trzech miesiącach!
fot. PAP

Ten temat istniał w mediach od kilku dni, a w poniedziałek został potwierdzony przez sam klub z Barcelony. Victor Valdes został zwolniony z funkcji trenera Juvenilu A (zespół do lat 19).

Były bramkarz, który bronił barw pierwszej drużyny w jednym z najlepszych okresów w historii klubu żegna się z nim w nieprzyjemnych okolicznościach. Pełniąc funkcję trenera zespołu U-19 (Juvenil A) zawiódł, a klub zdecydował o rozstaniu po zaledwie trzech miesiącach pracy.
 
Miejsca Valdesa obejmie Francesc Artiga, który do tej pory prowadził zespół Juvenil B i z klubem jest związany od 2010 roku.
 
Według doniesień płynących z klubu cytowanych przez Mundo Deportivo, Valdes miał popełniać grzechy taktyczne, nie umiał porozumieć się z władzami i nie korzystał należycie z największych talentów w akademii, z którymi wiąże się wielkie nadzieje. 37-latek miał sprawiać problemy dyscyplinarne, a wszystko zaczęło się w Holandii, gdzie jego zespół miał zbojktować mecz o trzecie miejsce na prestiżowym turnieju Otten Cup. Klub skrytykował decyzję szkoleniowca, który pokłócił się z szefem akademii, Patrickiem Kluivertem.
 
Byłego reprezentanta Hiszpanii nie broniły także wyniki. Przegrał oba spotkania w UEFA Youth League, a w zeszłym tygodniu jego drużyna... spóźniła się 30 minut na starcie z Interem Mediolan.
 
Valdes nie będzie już obecny na ławce trenerskiej podczas poniedziałkowego spotkania zespołu młodzieżowego z Gimnastikiem Tarragona.
 
Bramkarz rozegrał dwanaście sezonów w dorosłym zespole Barcelony, występując aż 535-krotnie. W tym czasie zdobył sześć tytułów mistrza Hiszpanii, trzykrotnie triumfował w Champions League i wznosił dwa krajowe puchary.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie