EBL: Zacięta końcówka meczu i porażka Polpharmy z PGE Spójnią

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański doznali drugiej porażki w nowym sezonie Energa Basket Ligi. W drugiej kolejce ulegli w swojej hali PGE Spójni Stargard 75:80 (13:28, 18:12, 22:23, 22:17). Gospodarze "przespali" pierwszą kwartę, na nic zdał się późniejszy pościg i dobra gra w wyrównanej końcówce meczu.

Polpharma rozpoczęła agresywnie w ataku i w obronie, a po zagraniach Isaiaha Wilkinsa prowadziła 4:0. PGE Spójnia odpowiadała jednak błyskawicznie, po "trójkach" Raymonda Cowelsa oraz Jokubasa Gintvainisa osiągnęła nawet osiem punktów przewagi. Goście byli stroną przeważającą i skuteczniejszą, dzięki kolejnym trafieniom Kacpra Młynarskiego oraz Tomasza Śniega wygrywali po 10 minutach 28:13.

W drugiej kwarcie zespół trenera Kamila Piechuckiego sporo punktów zdobywał po zbiórkach w ataku i dzięki temu zachowywał sporą przewagę. Sytuację starał się zmieniać Kamau Stokes, który świetnie asystował do Bretta Prahla. Dzięki kolejnej akcji Cowelsa po pierwszej połowie było jednak 40:31 dla ekipy ze Stargardu.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Marcina Lichtańskiego trzymał się w grze, a było to możliwe głównie dzięki temu, że w kolejnych akcjach skuteczni byli Stokes i Wilkins. PGE Spójnia nie pozwalała jednak na zbyt wiele, a w dodatku mogła liczyć na trafienia Mateusza Kostrzewskiego. Po kolejnym zagraniu skrzydłowego przewaga ponownie wynosiła już 14 punktów. Na zakończenie tej części meczu było 63:53.

Polpharma w ostatniej kwarcie nie zamierzała się poddawać, a dzięki Maciejowi Bojanowskiemu przegrywała już tylko sześcioma punktami. W pewnym momencie gospodarzom udawało się jeszcze zmniejszać tę różnicę, a końcówka była bardzo zacięta. Kluczowe rzuty wolne trafiali Justin Tuoyo i Cowels, PGE Spójnia utrzymała do końca meczu niewielką przewagę.

Polpharma Starogard Gd. - PGE Spójnia Stargard 75:80 (13:28, 18:12, 22:23, 22:17)

Polpharma Starogard Gd.: Kamau Stokes 24, Brett Prahl 16, Isaiah Wilkins 11, Darnell Edge 11, Maciej Bojanowski 5, Paweł Dzierżak 5, Daniel Gołębiowski 3, Michał Kołodziej 0, Carl Engstroem 0.

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowles 21, Mateusz Kostrzewski 14, Tomasz Śnieg 14, Kacper Młynarski 12, Jakubas Gintvainis 10, Peter Olisemeka 5, Justin Tuoyo 2, Piotr Pamuła 2, Bartosz Bochno 0, Adam Brenk 0.