Manchester United podał cenę za Sancheza

Piłka nożna
Manchester United podał cenę za Sancheza
fot. PAP

Alexis Sanchez prawdopodobnie nie będzie już mile widziany na Old Trafford. Manchester United chce zredukować wydatki, a najważniejszym krokiem ma być sprzedaż Chilijczyka, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Interze.

Oczekiwania wobec Sancheza były ogromne i już teraz można powiedzieć, że nie udało mu się ich spełnić. W 45. meczach uzbierał ledwie pięć trafień oraz dziewięć asyst. Najczęściej bywał bezradny na boisku, choć kibice niemal do końca wierzyli w odbudowę formy. Z czołowego gracza Premier League stał się wręcz pośmiewiskiem, a Ole Gunnar Solskjaer nie widział w niego realnego wzmocnienia linii ataku.

 

Wobec tego został wypożyczony do Interu na zasadzie wypożyczenia. Po roku jednak "Czerwone Diabły" ponownie będą miały problem z jego tygodniówką, która oscyluje wokół 500 tysięcy funtów. Aktualnie klub wypłaca tylko jej część, a resztę pokrywają mediolańczycy.

 

Manchester United liczy, że uda się go sprzedać za 25 milionów funtów. Władze klubu chcą się go pozbyć nawet jeśli Chilijczyk będzie błyszczał formą w Interze.

 

Dla zespołu z Mediolanu rozegrał na razie cztery spotkaniach, w których strzelił gola i zaliczył asystę. Otrzymał też czerwoną kartkę, która wykluczyła go z udziału w starciu z Juventusem.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie