Puchar Świata: Jak Polacy spędzą dzień przerwy?

Siatkówka

Reprezentacja Polski znajduje się w czołówce siatkarskiego Pucharu Świata po pięciu rozegranych spotkaniach. Po meczu z Włochami (3:0) nasi siatkarze mają dwa dni przerwy od rozgrywek, aby w spokoju przygotować się do drugiej części turnieju. Już w środę czeka ich starcie z Rosją.

Efektowne zwycięstwo nad Italią w Fukuoce pozwoliło Biało-Czerwonym zbliżyć się do liderującej Brazylii, która z kompletem 15 punktów prowadzi w tabeli Pucharu Świata. 
 
Zakończyli tym samym pierwszy etap turnieju kończącego sezon reprezentacyjny i przenoszą się do Hiroszimy, aby rozegrać sześć pozostałych spotkań PŚ. Oba miasta dzielą 282 kilometry, a stolica prefektury Hiroszima znajduje się na największej i głównej wyspie Honsiu.
 
- W poniedziałek dzień transferu między miastami, nie ma treningu w hali. Siatkarze mają zajęcia body management (relaks i rozciąganie). We wtorek zajęcia z piłkami - doniósł z Japonii Łukasz Kadziewicz.
 
Kolejnym sprawdzianem dla zespołu Vitala Heynena będzie starcie z byłymi mistrzami Europy, Rosjanami. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo zawiedli w tegorocznej edycji EuroVolley, odpadając już w ćwierćfinale.
 
Sborna ma na swoim koncie dwie porażki w PŚ, ale jedna z nich w meczu z potężną reprezentacją Canarinhos. W kadrze na turniej zabrakło kilku podstawowych siatkarzy, którzy dostali wolne po mistrzostwach Europy.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze