Fortuna 1 Liga: Poważna kontuzja Lewandowskiego

Mateusz Lewandowski (z lewej).

Obrońca lidera Fortuna 1 Ligi - Radomiaka Radom, Mateusz Lewandowski w trakcie ostatniego meczu ligowego zerwał więzadła krzyżowe. Wiąże się to z kilkumiesięczną przerwę w grze zawodnika beniaminka zaplecza Ekstraklasy.

W sobotnim wyjazdowym spotkaniu Radomiak wygrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 4:1. Jednak w 63. minucie boisko na noszach opuścił Lewandowski. Badania wykazały u zawodnika Zielonych zerwanie więzadeł krzyżowych. W związku z tym wychowanka Wisły Płock czeka kilka miesięcy przerwy w grze. 26-latek przejdzie operację, po której rozpocznie długą rehabilitację.

W trwającym sezonie Fortuna 1 Ligi Lewandowski w 5. i 6. kolejce wchodził na plac gry z ławki rezerwowych, ale w kolejnych sześciu spotkaniach zagrał jako podstawowy zawodnik, a zespół wygrał w tym czasie wszystkie mecze. Zdobył także ważną bramkę w wygranym starciu z Chrobrym Głogów (2:0).

W przeszłości pochodzący z Płocka zawodnik oprócz Wisły grał również w Pogoni Szczecin, Śląsku Wrocław, Lechii Gdańsk oraz we włoskim drugoligowcu Virtusie Entella. Od tego sezonu reprezentuje barwy Radomiaka. Na poziomie Ekstraklasy rozegrał 122 mecze, w których strzelił trzy gole oraz zanotował taką samą liczbę asyst.

Płocczanin niegdyś grał we wszystkich młodzieżowych grupach reprezentacji Polski (U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 i U-21). Łącznie wystąpił w 27 spotkaniach i zdobył trzy bramki.

#FortunaGdyPełnaTrybuna znów w Fortuna 1 Lidze!

Fortuna po raz drugi mobilizuje kibiców drużyn występujących w pierwszej lidze do pomocy potrzebującym. Za każdego kibica, który w XII i XIII kolejce przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże złotówkę na rzecz Oliwii i Łukasza Czarneckich, podopiecznych Fundacji Polsat.