PlusLiga: Zawodnik Asseco Resovii przeszedł zabieg kolana

Siatkówka
PlusLiga: Zawodnik Asseco Resovii przeszedł zabieg kolana
fot. Cyfrasport

Tomas Rousseaux w poniedziałek przeszedł zabieg czyszczenia kolana. Po około dwóch tygodniach rekonwalescencji Belg powinien wrócić do treningu z pełnym obciążeniem.

25-letni przyjmujący Resovii od pewnego czasu zmagał się z naroślą na kolanie. Efektem tego był dyskomfort w trakcie treningów i meczów. W porozumieniu z trenerem i władzami klubu zawodnik zdecydował się na zabieg, który ma poprawić jego stan zdrowia.

 

– W porozumieniu z trenerem Piotrem Gruszką doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepszy moment. Chcieliśmy, by Tomas poddał się zabiegowi jeszcze przed startem sezonu, by nie ryzykować ewentualnej kontuzji w jego trakcie. Tomas był cały czas z zespołem, trenował indywidualnie. Teraz będzie stopniowo wdrażany do treningów na coraz większych obciążeniach, a do treningów w pełnym wymiarze ma wrócić za około dwa tygodnie – powiedział Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii Rzeszów.

 

Rousseaux ostatnie dwa sezony spędził w Indykpol AZS Olsztyn i GKS Katowice. W ubiegłym sezonie w barwach klubu ze śląska wystąpił w 26 meczach zdobywając łącznie 363 punkty. Z rzeszowskim klubem Belg związał się dwuletnim kontraktem.

 

Rozpoczęcie sezonu PlusLigi zbliża się wielkimi krokami. Asseco Resovia Rzeszów zainauguruje nowe rozgrywki "na wyjeździe" meczem z GKS Katowice. Spotkanie odbędzie się 26 października.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze