Spotkanie w Kobe rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, wygranej przez RPA 47:0. Wspaniale grał Cobus Reinach, który w ciągu 11 minut zanotował trzy przyłożenia.

 

Był to pięćsetny oficjalny mecz reprezentacji RPA, mającej w Japonii wielkie apetyty. "Springboks" dwukrotnie sięgali po Puchar Świata - w 1995 i 2007 roku.

 

W tabeli grupy B drużyna z Afryki wyprzedziła innego wielkiego faworyta imprezy - Nową Zelandię. Broniący trofeum "All Blacks" to najbardziej utytułowana drużyna tych rozgrywek. Z ośmiu dotychczasowych edycji tylko w dwóch zabrało jej na podium. Poza poprzednią, triumfowała także w 1987 i 2011 roku. W rywalizacji o awans z tej grupy liczą się jeszcze Włochy.

 

Do walki o PŚ najlepsi rugbiści przystąpili po raz dziewiąty. W imprezie, mającej rangę mistrzostw globu, udział bierze 20 zespołów. Do ćwierćfinałów awansują po dwa z każdej z czterech grup.

 

Pierwsza faza zakończy się 13 października; ćwierćfinały odbędą się 19 i 20 października, półfinały 26 i 27 października, spotkanie o trzecie miejsce 1 listopada, a finał dzień później w Jokohamie.