Według krążących w mediach informacji, nowym sponsorem stołecznego klubu miała zostać działająca na rynku wynajmu mieszkań firma Westminster. Pomocy miał również udzielić Orlen. Obie firmy najprawdopodobniej nie doszyły jednak do porozumienia, a czołowi zawodnicy ONICO otrzymali już zgodę na szukanie sobie nowych pracodawców. 
 
Sytuacja drużyny z Warszawy był jednym z tematów kolejnego odcinka "Prawdy siatki".
 
– Czekamy na więcej informacji, ale z tego, co dociera zza kulis, to siatkówka w Warszawie będzie. Nie będzie na takim poziomie, jak była do tej pory i prawdopodobnie bez większych gwiazd –  stwierdził trener Ireneusz Mazur.
 
– Do tej pory były zapewnienia, że udało się pozyskać partnerów na tyle, że skład zostanie utrzymany. Okazuje się jednak, że ci najlepsi, czyli najdrożsi zawodnicy, będą musieli szukać sobie nowych klubów. Trzy dni temu jeszcze wszystko wskazywało na to, że jest dobrze. takie były zapewnienia. To jest jednak tak, jak z kontraktami zawodników, jak z wejściem partnerów. To są duże pieniądze, to są wielkie umowy. Tu były już znalezione podmioty, które jednak różniły się ze sobą w pewnych punktach. Nie udało się osiągnąć kompromisu i to jest zła wiadomość – powiedział Jerzy Mielewski.  
 
– Dobra wiadomość jest taka, że te środki, które będą udziałem drużyny z Warszawy, dadzą możliwość przetrzymania tego roku. Jeżeli klub przetrzyma ten rok, to koto wie, czy w następnym nie wróci z powrotem na falę. Ważne jest więc, by utrzymać tę siatkówkę, żeby się nie rozsypała, jak to już bywało... Dodajmy, że bardzo wielu ludzi zaangażowało się, by utrzymać tę drużynę – dodał trener Mazur.
 
– Piotrek Gacek zostawił dużo swojego zdrowia, tak więc duży szacunek dla niego i ludzi, którzy mu pomagali. Oczywiście, to będzie hejt nad hejtami, że takie rzeczy się dzieją, ale się dzieją. Nikt nie przewidział, że firma ONICO wpadnie w takie tarapaty. Udało się zbudować coś bardzo fajnego, bo Warszawa została zarażona siatkówką, Torwar był wypełniony kibicami, a za tym poszedł wynik sportowy - wicemistrzostwo Polski. Mnie to strasznie boli, nawet jeśli klub zostanie utrzymany na niższym poziomie, że nie da się utrzymać tego zespołu w takim składzie sportowym – przyznał redaktor Mielewski.  
 
Przypomnijmy, że siatkarze ONICO Warszawa już na środę 23 października ma zaplanowany mecz o Superpuchar Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W sobotę 26 października ma natomiast rozegrać spotkanie pierwszej kolejki PlusLigi z MKS Będzin. Czy stołeczny klub przystąpi do rozgrywek i te mecze zostaną rozegrane?
 
Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.