El. Euro 2020: Problem Brzęczka? Kontuzja jednego z reprezentantów

Piłka nożna

Już w czwartek reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie w ramach eliminacji Euro 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się na wyjeździe z Łotwą. Według doniesień będącego w Rydze Marcina Feddka, z gry z powodu kontuzji wykluczony został Krystian Bielik.

- Musimy w Rydze wyjść na boisko w stu procentach skoncentrowani i podejść do tego meczu, tak jakbyśmy grali z najlepszym rywalem z naszej grupy, ponieważ inaczej może być źle - ostrzega Kamil Glik, który jednak mówi wprost, że nie wyobraża sobie, abyśmy nie wyjechali stąd z trzema punktami. Selekcjoner Jerzy Brzeczęk liczy na to, że ten mecz dobrze rozpoczniemy. Jeżeli szybko strzelimy gola, wówczas możemy pokazać wszystkie nasze atuty, których do tej pory nie pokazywaliśmy - przyznał będący w Rydze Marcin Feddek.

 

Reporter Polsatu Sport przekazał także raport medyczny naszej reprezentacji, zaznaczając, że jeden z zawodników wypadł z czwartkowego spotkania z ostatnim zespołem grupy G. Mowa o obrońcy Derby County, Krystianie Bieliku.

 

- Z ostatnich informacji, jeśli chodzi o kadrę, niestety, wypada z tej kadry Krystian Bielik. Kontuzja, której doznał we wtorek na treningu, a więc stłuczenie mięśnia czworogłowego uda okazała się zbyt dotkliwa, aby mógł być brany pod uwagę w czwartkowym meczu - zrelacjonował Feddek.

 

21-letni Bielik w dorosłej reprezentacji rozegrał dwa spotkania, debiutując na początku września w eliminacyjnym starciu ze Słowenią w Lublanie, przegranym przez Polskę 0:2. Cztery dni później wystąpił w zremisowanym bezbramkowo starciu z Austrią.

 

Reprezentacja Łotwy po sześciu kolejkach zamyka stawkę w grupie G, mając na swoim koncie same porażki. W pierwszym starciu na PGE Stadionie Narodowym Biało-Czerwoni wygrali 4:0.

 

WYNIK I TABELE EL. EURO 2020

 

Raport Marcina Feddka w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze