Reprezentacja Polski może zapewnić sobie awans na Mistrzostwa Europy 2020 już w październikowym dwumeczu eliminacyjnym. Rywalami Polaków będą reprezentacje Łotwy i Macedonii Północnej. Biało-czerwoni są zdecydowanym faworytem w obu tych starciach i przystępują do nich z pozycji lidera grupy G.

 

Łotysze nie mogą zaliczyć tych eliminacji do udanych. Zajmują ostatnie miejsce w grupie z zerowym dorobkiem punktowym i fatalnym bilansem bramek 1-21. Mimo to, kadrowicze ostrzegają przed lekceważeniem rywala. Choć pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 Polaków, to nasi piłkarze zaprezentowali w nim wyjątkowo słabą postawę. 

 

Drużyna Macedonii Północnej w niedzielny wieczór będzie goszczona przez polskich piłkarzy na Stadionie Narodowym. Spotkanie to wydaje się łatwe, jednak wszyscy przypominają, w jakich okolicznościach Polska wygrała wyjazdowe spotkanie w Macedonii Północnej. Bezbarwny mecz drużyny Jerzego Brzęczka uratowało dość szczęśliwe trafienie Krzysztofa Piątka, które dało nam zwycięstwo 1:0.

 

Selekcjoner reprezentacji Polski znajduje się pod presją. Dodatkowo boryka się z problemami zdrowotnymi kilku zawodników. W naszej drużynie zabraknie bramkarza - Łukasza Fabiańskiego, a także Karola Linetty'ego i Dawida Kownackiego. W miejsce dwóch pierwszych dowołani zostali Radosław Majecki z Legii Warszawa i Dominik Furman z Wisły Płock. Czy odegrają rolę w awansie Polaków do turnieju? Odpowiedzi na to i inne pytania poznamy na konferencji prasowej z udziałem selekcjonera.

 

Transmisja konferencji prasowej reprezentacji Polski od godz. 15.30 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.