692 mecze, 604 gole oraz 244 asysty - tak wygląda dorobek Argentyńczyka w barwach "Blaugrany". Na poziomie zawodowym nie grał w innym klubie, a fani Barcelony mogą być dumni, że taki zawodnik reprezentuje ich klub przez tyle lat. 

 

Jest tam przecież od 2001 roku. Choć wielokrotnie mówiło się o tym, że Messi lada moment będzie kuszony wielkimi zarobkami w innej lidze, to on nigdy nie zdecydował się nawet na negocjacje.

 

Messi utożsamia się z Barceloną, jednak w 2013 roku był blisko opuszczenia klubu! Przyznał to dopiero niedawno.

 

- Byłem zmęczony wieloma okolicznościami. Przede wszystkim w 2013 i 2014 roku, kiedy miałem problem ze skarbówką - powiedział.

 

Chodzi oczywiście sprawę podatkową, w jaką był zamieszany piłkarz.  Oskarżono go o zdefraudowanie ponad 4 milionów euro, za co został skazany na 21 miesięcy więzienia. Dopiero po wielu miesiącach oczyszczono go ze wszelkich zarzutów. - To był dla mnie trudny czas. Wiele osób nie wiedziało, co się dzieje - przyznał.

 

- Myślałem o odejściu. Nie chodziło o to, że chciałem odejść z Barcelony, tylko o to, że chciałem opuścić Hiszpanię. Nigdy nie miałem innej oferty, ponieważ każdy wiedział, że chcę być w Barcelonie - dodał.