Były asystent Anticia i Advocaata trenerem Arki Gdynia

Piłka nożna
Były asystent Anticia i Advocaata trenerem Arki Gdynia
fot. Cyfrasport

Aleksandar Rogic został w czwartek trenerem piłkarzy występującej w Ekstraklasie Arki Gdynia. 38-letni serbski szkoleniowiec, który pracował ostatnio w lidze estońskiej, zastąpił zwolnionego we wtorek Jacka Zielińskiego.

Szkoleniowiec urodzony w Belgradzie karierę trenerską z seniorami rozpoczynał w sezonie 2007/08 w klubie FC Floriana na Malcie. Następnie w sierpniu 2008 roku został asystentem trenera reprezentacji Serbii Radomira Antica i wraz z nią awansował na mundial w RPA.

 

W 2011 r. pracował jako asystent trenera Ghany Gorana Stevanovica oraz brał udział w Pucharze Narodów Afryki 2012, gdzie drużyna zajęła czwarte miejsce. W 2012 r. był asystentem trenera Vladimira Vermezovicia w FK Partizan, z którym zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Europejskiej UEFA. Gdy odchodził ze względu na propozycję pracy w Chinach, zespół prowadził w tabeli i ostatecznie został mistrzem Serbii.

Od grudnia 2012 do grudnia 2013 r. ponownie pracował jako asystent z Radomirem Anticem w chińskim Shandong Lunenang, z którym zdobył wicemistrzostwo Chin.

 

We wrześniu 2014 r. wrócił jako asystent do reprezentacji Serbii prowadzonej przez Dicka Advocaata, a następnie w styczniu 2015 r. ponownie do ligi chińskiej i Radomira Antica w zespole Hebei CFFC.

 

W czasie 2017 r. pracował w Serbskim Związku Piłki Nożnej jako wykładowca dla tamtejszych trenerów, a od lipca 2017 r. został zatrudniony jako I trener mistrza Estonii FCI Tallin. W listopadzie 2017 r. doszło do połączenia dwóch klubów FCI Tallinn i FC Levadia Tallinn, a drużyna przyjęła nazwę FCI Levadia Tallinn.

Arka jest czwartym klubem Ekstraklasy, w którym doszło w tym sezonie do zmiany szkoleniowca. Wcześniej roszada na tym stanowisku miała miejsce w Wiśle Płock, Koronie Kielce i KGHM Zagłębiu Lubin.

A.J., PAP, arka.gdynia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie