Po pierwszych trzech kolejkach eliminacji Izrael miał na swoim koncie dwa zwycięstwa i remis, dzięki czemu zajmował drugie, również premiowane awansem miejsce w tabeli grupy G. Marsz podopiecznych Andreasa Herzoga w kierunku turnieju Euro 2020 został jednak brutalnie zatrzymany na PGE Narodowym przez Polaków, którzy rozbili ich 4:0. Kolejne dwa mecze również nie przebiegły po ich myśli - zaledwie remis z Macedonią Północną (1:1) oraz wyjazdowa porażka ze Słowenią (2:3) poskutkowały tym, że spadli oni na przedostatnie, piąte miejsce w tabeli. Do drugiej Słowenii tracą aktualnie jednak trzy punkty, więc na cztery kolejki przed końcem kwalifikacji cały czas mają szansę na wywalczenie sobie miejsca pośród 24 najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

 

Austriacy z kolei spróbują kontynuować swoją mozolną wspinaczkę w górę tabeli, po niespodziewanie nieudanym początku eliminacji. Po porażkach z Polską (0:1) i Izraelem (2:4) ich sytuacja była nie do pozazdroszczenia, jednak trzy zwycięstwa z rzędu (nad Słowenią, Macedonią Północną i Łotwą) oraz bezbramkowy remis z Polską zagwarantowały im powrót do czołówki grupy. Wydaje się więc, że walka o drugą przepustkę na Euro 2020 rozgorzeje w ostatnich kolejkach między Austrią, Słowenią i Izraelem. O ile oczywiście reprezentacja Polski wygra październikowe mecze z najsłabszymi w grupie Łotyszami i Macedończykami. Pewne jest, że na mecz w Wiedniu goście wyjdą niesamowicie zmotywowani. Nie jest przecież tajemnicą, że porażka w 7. kolejce oznaczałaby dla nich praktycznie koniec marzeń o awansie.

 

Transmisja spotkania Austria - Izrael od godziny 20.35 w Polsacie Sport News. Komentują: Paweł Ślęzak i Dariusz Kubicki.