El. Euro 2020: Holandia - Irlandia Północna. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Irlandia Północna wyprzedza Holandię w tabeli grupy C, ale po serii łatwiejszych meczów dla piłkarzy Michaela O’Neilla ropoczęły się schody. Kolejnym stopniem jest spotkanie z Holendrami, którzy do Irlandczyków tracą trzy punkty. Relacja i wynik na żywo meczu Holandia - Irlandia Północna od godziny 20:45 na Polsatsport.pl.

Na czele grupy C znajduje się reprezentacja Niemiec. Tuż za nią są Irlandczycy, a na trzecim miejscu - Holendrzy. Drużyna prowadzona przez selekcjonera Michaela O’Neilla w pierwszych czterech kolejkach zdobyła komplet punktów, ale w dużej mierze mogła się tym pochwalić dzięki terminarzowi: Irlandczycy dwukrotnie grali z Estonią i Białorusia. Schody zaczęły się niedawno. Irlandia Płn. przegrała 0:2 z Niemcami, a teraz przyjdzie jej zmierzyć się z Holandią w Rotterdamie. A gospodarze będą chcieli dogonić Irlandczyków, którzy wyprzedzają ich o trzy punkty.

 

Reprezentacja Holandii we wrześniowych meczach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. "Pomarańczowi" pokonali Niemców 4:2 i Estończyków 4:0. Tym razem trener Ronald Koeman nie będzie mógł skorzystać tylko z rezerwowych: Davy'ego Klaassena i Jeroena Zoeta. Z urazami muszą radzić sobie także Irlandczycy, w składzie których zabraknie Jordana Jonesa czy Will'yego Grigga.

 

Irlandczycy nigdy w historii nie pokonali Holandii. Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały ze sobą w 2012 roku w meczu towarzyskim. Holandia wygrała wówczas aż 6:0.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Łotwa - Polska od godziny 20:45 na Polsatsport.pl.

 

WYNIK I TABELE EL. EURO 2020

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie