El. Euro 2020: Polska ograła Łotwę po hat-tricku Lewandowskiego

Reprezentacja Polski ograła Łotwę (3:0) w wyjazdowym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Wszystkie trafienia dla drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka zanotował kapitan Biało-Czerwonych, Robert Lewandowski.

Polacy rozpoczęli spotkanie z ofensywnym nastawieniem i szybko rozpoczęli strzelanie. W 9. minucie wynik meczu otworzył Lewandowski. Napastnik wymienił podania z Sebastianem Szymańskim i wykorzystał podanie młodego pomocnika, strzałem lewą nogą pokonując Andrisa Vaninsa.

Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem "Lewy" otrzymał dogranie z lewej strony od Kamila Grosickiego i zanotował swoje drugie trafienie w spotkaniu. Dla Lewandowskiego było to trafienie numer 59 w drużynie narodowej. W późniejszych fragmentach pierwszej połowy Polacy nieco uspokoili grę i nie stwarzali już sytuacji podbramkowych, a coraz śmielej radzili sobie gospodarze. Nie zagrozili jednak szczególnie bramce Wojciecha Szczęsnego i do przerwy Polska prowadziła 2:0.

W drugiej połowie przez długi czas nie działo się nic ciekawego. Aż do 76. minuty, kiedy Lewandowski skompletował hat-tricka. Nieczysto uderzył Grosicki, a kapitan kadry znalazł się tam, gdzie powinien i skierował futbolówkę do pustej bramki. Choć Łotysze próbowali zanotować honorowe trafienie, nie udała im się ta sztuka i Polacy ograli gospodarzy trzema golami.

W pozostałych spotkaniach grupy G swoje mecze wygrały Austria i Macedonia Północna. Austriacy ograli Izrael (3:1), a Macedończycy po dwóch golach utalentowanego Eljifa Elmasa z SSC Napoli wygrali ze Słowenią (2:1). Polacy są liderem grupy, wyprzedzając Austrię o trzy punkty. Jeśli w niedzielę pokonają Macedonię Północną, zapewnią sobie awans na Euro 2020.

Łotwa - Polska 0:3 (0:2)
Bramki: Lewandowski 9, 13, 76

Łotwa: Andris Vanins - Vitalijs Jagodinskis, Kaspars Dubra, Marcis Oss, Vitalijs Maksimenko - Olegs Laizans (72. Kristers Tobers), Ritvars Rugins, Janis Ikaunieks, Martins Kigurs (86. Andrejs Ciganiks), Deniss Rakels (72. Arturs Karasauskas) - Vladislavs Gutkovskis

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (80. Arkadiusz Reca) - Mateusz Klich (60. Krzysztof Piątek), Grzegorz Krychowiak - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (77. Przemysław Frankowski) - Robert Lewandowski