Historyczny mecz w Iranie. Kobiety zobaczyły 14 bramek

Spotkanie Iranu z Kambodżą w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 zakończyło się wygraną gospodarzy 14:0. W tle wydarzyła się jednak historyczna rzecz, gdyż po raz pierwszy od 40 lat kobiety mogły obejrzeć na żywo ze stadionu mecz reprezentacji.

Choć podopieczni Marka Wilmotsa popisali się kapitaną skutecznością i aż 14 razy pokonali golkipera z Kambodży, nie to było najciekawszym wydarzeniem tego meczu. Na stadionie w Teheranie, który może pomieścić nawet 100 tysięcy widzów, wydzielono bowiem specjalny sektor dla 3500 kobiet. Bilety na to spotkanie sprzedały się w kilkanaście minut i, patrząc na liczbę bramek, ludzie zgromadzeni na trybunach z pewnością nie żałowali tego, że wybrali się na spotkanie z Kambodżą.

Cztery gole w tym meczu strzelił Karim Ansarifard. Hat-trickiem popisał się pierwszy strzelec gola w obecnie trwającej edycji Ligi Mistrzów Sardar Azmoun z Zenita Sankt Petersburg. Dwukrotnie Keo Soksela pokonali Mohammad Mohebi i Mehdi Taremi, a po jednym trafieniu zanotowali Hossein Kanaani, Ahmad Nourollahi i Mehrdad Mohammadi. Kambodża miała świetną szansę na zdobycie honorowej bramki, ale na początku pierwszej połowy Keo Sokpheng zmarnował rzut karny.

Iran umocnił się tym samym na prowadzeniu w grupie C. Piłkarze prowadzeni przez byłego selekcjonera reprezentacji Belgii w pierwszym meczu eliminacyjnym wygrali z Hong Kongiem (2:0) i z sześcioma punktami na koncie są liderami grupy. Z kolei Kambodża rozegrała trzy spotkania. W pierwszej serii gier piłkarze z tego kraju niespodziewanie zremisowali z Hong Kongiem (1:1), a kolejne dwa przegrali. Najpierw z Bahrajnem (0:1), a teraz Iranem.

Iran - Kambodża 14:0 (7:0)
Bramki: Nourollahi 7, Azmoun 11, 35, 44, Kanaani 18, Ansarifard 40, 48, 60, 88, Taremi 54, Mohebi 65, 67, Mohammadi 85