Kubiak: Zawodnicy są zmieniani, jednak poziom wciąż jest wysoki

Siatkówka

– Zawodnicy są zmieniani, jednak poziom wciąż jest wysoki. Dla mnie, jako kapitana, to jest najważniejsze. Wszyscy są zdrowi. Bartosz Kurek miał naprawdę poważną operację, ale teraz jest w porządku i jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu jako zespół i cieszymy się ze wspólnej gry – powiedział kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak po zwycięstwie nad Egiptem w Pucharze Świata siatkarzy.

Po meczu Polska – Egipt (3:0) w Pucharze Świata siatkarzy powiedzieli:
 
Vital Heynen (trener reprezentacji Polski): – Jestem bardzo zadowolony. Zmieniliśmy wielu zawodników w porównaniu do wczorajszego meczu (z Rosją 3:1). Chcieliśmy, żeby wielu siatkarzy zagrało, i wygraliśmy, co jest najważniejsze.
 
Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): – Przede wszystkim chcę podziękować kibicom, którzy przyszli na ten mecz. Naprawdę jesteśmy wdzięczni każdemu i jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy. Nasza podróż w tym turnieju jeszcze się nie zakończyła, wciąż musimy walczyć, aby go wygrać, bo po to tutaj przyjechaliśmy i damy z siebie wszystko, by osiągnąć nasz cel. Zawodnicy są zmieniani, jednak poziom wciąż jest wysoki. Dla mnie, jako kapitana, to jest najważniejsze. Wszyscy są zdrowi. Bartosz Kurek miał naprawdę poważną operację, ale teraz jest w porządku i jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu jako zespół i cieszymy się ze wspólnej gry.
 
Gido Vermeulen (trener reprezentacji Egiptu): – Po pierwsze chcę pogratulować polskiej drużynie i mojemu przyjacielowi Vitalowi Heynenowi zwycięstwa. Wiele się nauczyliśmy. Wiemy, że Polacy grają bardzo stabilną siatkówkę. Próbowaliśmy powalczyć z nimi w obronie, wypróbować innych graczy, jak robią to rywale. Była to dla nas bardzo dobra lekcja.
 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze