LSK: E.Leclerc Radomka Radom – siatkarki zadziorne, jak galijskie koguty

Siatkówka
LSK: E.Leclerc Radomka Radom – siatkarki zadziorne, jak galijskie koguty
fot. radomka.com

Drużyna E.Leclerc Radomki przeszła kadrową rewolucję. Aż dziewięć zawodniczek pożegnało się z klubem, mimo że zespół nie miał problemów z utrzymaniem w ekstraklasie. W obecnym sezonie radomskie siatkarki mają powalczyć o wyższe cele.

E.Leclerc Radomka w swoim debiucie w LSK wywalczyła ósme miejsce. Początek sezonu był trudny, ale potem działacze wzmocnili ekipę i było już znacznie lepiej.
 
– Zajęliśmy dobre ósme miejsce. Wiele rzeczy musimy jeszcze poprawić w naszym klubie, ale jesteśmy zadowoleni z wyników w minionym sezonie – przyznał prezes Radomki Thomas Renard-Chardin.
 
Sternik klubu zapowiedział, że w nowym sezonie Radomka chce wejść do fazy play-off i spróbuje wywalczyć miejsce w najlepszej czwórce. Po zakończeniu rozgrywek nastąpiła wymiana zawodniczek, zespół opuściło dziewięć siatkarek.
 
– Chcieliśmy wzmocnić zespół. W poprzednim sezonie grało u nas jeszcze kilka zawodniczek z pierwszej ligi. Może nie dokonaliśmy spektakularnych transferów, ale mamy lepszą drużynę niż w poprzednich rozgrywkach – zapewnił trener Jacek Skrok.
 
Nie wszystkie zawodniczki, które opuściły Radomkę musiały szukać nowego pracodawcy. Przykładem jest Amerykanka Brittany Abercrombie. 
 
– Mogła nadal występować w Radomce. Postanowiła jednak, że będzie grać w różnych ligach. Gdyby została w Polsce, byłaby niedługo jedną z najlepszych zawodniczek naszej ekstraklasy – podkreślił Skrok.
 
Abercrombie znalazła zatrudnienie w Niemczech - w klubie z Poczdamu. W Radomce na jej pozycji, czyli atakującej, zagrają Majka Szczepańska-Pogoda i reprezentantka Azerbejdżanu Marharyta Azizova. Skrok sprawdza również, jak Szczepańska spisuje się też w roli przyjmującej; jak zapewnił, te próby są całkiem udane.
 
Okazją do zgrania drużyny była seria sparingów, większość tych spotkań Radomka przegrała.
 
–  Graliśmy z najlepszymi zespołami w Polsce. I nikt nie oczekiwał, że będziemy zwyciężać. To zaprocentuje w czasie meczów ligowych – przekonywał Skrok.
 
Nowa Radomka to mieszanka rutyny z młodością. W składzie drużyny są doświadczone Chorwatka Mia Jerkov, Azizova czy Emilia Mucha. Z drugiej strony zagrają Klaudia Laskowska, Oliwia Bałuk i Paulina Zaborowska.
 
– Mam nadzieję, że będą przypominały młode wilczyce, walczące o swoje miejsce w drużynie – dodał szkoleniowiec.
 
Radomka miała trochę problemów z salą do treningów. Mecze ligowe rozgrywać będzie w starej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza. Nowy obiekt z widownią na pięć tysięcy osób, budowany w innej dzielnicy miasta, na pewno nie zostanie dokończony w najbliższym sezonie. W starej sali widownia liczy zaledwie tysiąc miejsc, ale i tak nie zawsze trybuny były wypełnione w komplecie. Większe zainteresowanie spotkaniami siatkarek to jedno z zadań nowego dyrektora klubu Łukasza Kruka, który zastąpił na tym stanowisku Roberta Grzankę.
 
Nowe w Radomce jest też logo klubu. Teraz znajduje się w nim... kogut.
 
– Jestem Francuzem, a wiadomo co kogut symbolizuje w moim kraju – wyjaśnił prezes Renard. Kogut to we Francji symbol sportu i oczywiście kojarzy się z walecznością. Siatkarki Radomki mają być tak zadziorne, jak galijskie koguty. Pierwszy mecz ligowy radomianki zagrają w poniedziałek przed własną publicznością ze Stalą Bielsko-Biała.
 
E.Leclerc Radomka Radom 2019/20: 
 
rozgrywające: Paulina Szpak, Paulina Zaborowska;
przyjmujące: Oliwia Bałuk, Renata Biała, Emilia Mucha, Mia Jerkov (Chorwacja);
środkowe: Klaudia Laskowska, Izabela Bałucka, Sonia Kubacka;
atakujące: Marharyta Azizova (Azerbejdżan), Majka Szczepańska-Pogoda;
libero: Agata Witkowska, Anna Bodasińska;
 
trener: Jacek Skrok. 
 
***
 
Terminarz i plan transmisji meczów 1. kolejki LSK:
 
2019-10-11: Developres SkyRes Rzeszów –  DPD Legionovia Legionowo (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-12: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 17.00)
2019-10-12: Wisła Warszawa – #Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: Grupa Azoty Chemik Police – ENEA PTPS Piła (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 18.00)
2019-10-14: E.Leclerc Radomka Radom – Stal Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).
 
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie