Rzecznik klubu Maurycy Marek przyznał, że firma Profi Credit nie jest już sponsorem tytularnym. Obecnie drużyna nie ma takowego, zaś "sponsorem strategicznym" - jak to określa BKS - jest gmina Bielsko-Biała.
 
Jak zapewnił prezes klubu Andrzej Pyć, zespół nie podzieli losów Trefla Proximy Kraków czy MKS Muszyna, które to drużyny z powodów finansowych kończyły swoją przygodę z ekstraklasą w ostatnich latach.
 
– Dzięki wsparciu miasta spokojnie mogliśmy przetrwać ten okres – powiedział Pyć. Poinformował, że trwają poszukiwania firmy, która zastąpi Profi Credit. Nie umie on jednak określić, kiedy sukces w tej kwestii zostanie ogłoszony.
 
Pyć nie chce też deklarować, jakie miejsce w końcowej klasyfikacji będzie sukcesem drużyny. Celem ma być "jak najlepsza gra".
 
– Chcemy być w gronie najlepszych ośmiu drużyn, w play-off. Potem zobaczymy, co będzie dalej – podkreślił prezes bielskiego klubu.
 
W minionym sezonie bielszczanki nie zdołały awansować do półfinałów play off. W walce o piąte miejsce dwa razy pokonały zespół z Bydgoszczy.
 
Po zakończeniu rozgrywek odeszły cztery podstawowe zawodniczki: Emilia Mucha, Julia Nowicka, Paulina Maj-Erwardt oraz występująca w drużynie narodowej Słowacji Nina Herelova. Dodatkowo karierę zakończyła Katarzyna Konieczna. Na pewno kibiców w Bielsku-Białej cieszy fakt, że dalej w BKS gra reprezentacyjna przyjmująca Olivia Różański. Umowę przedłużyła też m.in. Kornelia Moskwa, która została nowym kapitanem drużyny.
 
– Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie pełen emocji i radości. Liczę, że gdy przyjdą te gorsze chwile będziemy mogły liczyć na wsparcie kibiców – powiedziała Moskwa podczas prezentacji drużyny. Ona i jej koleżanki mecze "domowe" w ekstraklasie znowu będą rozgrywać w hali widowiskowo-sportowej Pod Dębowcem.
 
Wśród nowym zawodniczek są dwie Czeszki - przyjmująca Andrea Kossanyiova i rozgrywająca Pavla Smidova oraz Amerykanka Carly DeHoog (atakująca). Zdaniem trenera BKS, którym pozostał Bartłomiej Piekarczyk, w nachodzącym sezonie rozgrywki ligowe będą bardzo wyrównane.
 
– Jest wiele zespołów, które zbudowało ciekawe składy i solidnie się wzmocniło. My będziemy chcieli walczyć z każdym. Dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy w każdym meczu zostawili serce na boisku. Ten zespół będzie się rozwijał z meczu na mecz i wierzę, że przyniesie nam w tym roku wiele radości – powiedział szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu.
 
Nowy sezon ekstraklasy podopieczne Piekarczyka zainaugurują w poniedziałek, wyjazdowym spotkaniem z E.Leclerc Radomką Radom.
 
Stal Bielsko-Biała 2019/20:
 
rozgrywające: Marta Krajewska, Pavla Smidova (Czechy);
przyjmujące: Dagmara Dąbrowska, Andrea Kossanyiova (Czechy), Olivia Różański, Marta Wellna;
środkowe: Ewelina Janicka, Kornelia Moskwa, Martyna Świrad;
atakujące: Carly DeHoog (USA), Magdalena Kowalczyk;
libero: Kinga Drabek;
 
trener: Bartłomiej Piekarczyk.
 
***
 
Terminarz i plan transmisji meczów 1. kolejki LSK:
 
2019-10-11: Developres SkyRes Rzeszów –  DPD Legionovia Legionowo (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-12: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 17.00)
2019-10-12: Wisła Warszawa – #Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: Grupa Azoty Chemik Police – ENEA PTPS Piła (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 18.00)
2019-10-14: E.Leclerc Radomka Radom – Stal Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).