El. Euro 2020: Piękny gol Zahaviego nie wystarczył. Austria pokonała Izrael

Cudowny gol Erana Zahaviego nie wystarczył Izraelowi w meczu z Austrią. W Wiedniu piłkarze selekcjonera Franco Fody pokonali Izrael 3:1 i w tabeli grupy G wciąż są o krok za reprezentacją Polski.

Mecz Austrii z Izraelem był istotny nie tylko dla Austriaków i Izraelczyków, ale także Polaków, którzy liczyli na podział punktów. W Wiedniu nikt jednak nie zamierzał cieszyć się z jednego „oczka”. Goście od początku byli aktywni. Już na początku meczu okazję miał Eran Zahavi, ale jego strzał wybronił Cican Stanković. Golkiper Red Bull Salzburg nie miał żadnych szans przy precyzyjnym uderzeniu Zahaviego z 34 minuty, gdy ten trafił w okienko austriackiej bramki. Gdy wydawało się, że Izrael przejął kontrolę nad meczem i pierwsza połowa zakończy się jego zwycięstwem, nieprzewidywalny Marko Arnautović podał w kierunku pola karnego, gdzie pomocnik Interu Valentino Lazaro trafił do siatki.

Po przerwie Austriacy ruszyli do ataku. To, co w drugiej połowie nie udało się m.in. Arnautoviciowi i Lazaro, zrobił stoper Martin Hinteregger. Gol zawodnika Eintrachtu Frankfurt dał drużynie Franco Fody dużo spokoju i pewności siebie. W końcówce trzecie trafienie dołożył Marcel Sabitzer, który pokonał Ofira Marciano po rykoszecie, i goście mogli cieszyć się z trzech punktów.

Dzięki wygranej z Izraelem Austriacy wciąż są o krok za Polakami, do których tracą trzy punkty, mając na koncie trzynaście „oczek”. Izraelczycy natomiast spadli na piąte miejsce w tabeli grupy i wydaje się, że z ośmioma punktami na koncie ich szanse na awans na mistrzostwa Europy w 2020 roku są tylko matematyczne.

Austria - Izrael 3:1 (1:1)

Bramki: Lazaro 41, Hinteregger 56, Sabitzer 88 - Zahavi 34

Austria: Cican Stanković - Stefan Posch (63. Christopher Trimmel), Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Andreas Ulmer - Valentino Lazaro, Stefan Ilsanker, Julian Baumgartlinger, Konrad Laimer (58. Louis Schaub), Marcel Sabitzer - Marko Arnautović (82. Michael Gregoritsch)

Izrael: Ofir Marciano - Eli Dasa, Loai Taha (76. Almog Cohen), Hatem Abd Elhamed, Taleb Tawatha (54. Omri Ben Harush) - Bibras Natcho, Eitan Tibi, Nir Biton - Eran Zahavi, Moanes Dabour (70. Shon Weissman), Manor Solomon

Żółte kartki: Baumgartlinger, Posch - Dabour, Biton