25:9! Polscy siatkarze rozbili Australię w trzecim secie (WIDEO)

Polska pokonała Australię 3:0 w meczu 8. kolejki Pucharu Świata siatkarzy. Dominacja podopiecznych trenera Vitala Heynena nie podlegała dyskusji, a w trzecim secie rozgromili rywali 25:9 w zaledwie 19 minut!

Trzecią partię skutecznym atakiem zainaugurował Jakub Kochanowski, a Polacy szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów (5:1). Po pierwszej przerwie technicznej jeszcze powiększali przewagę. Grali skutecznie, a przeciwnicy popełniali sporo błędów. Po jednym z nich – autowym ataku Lincolna Williamsa – różnica punktowa wynosiła już dziesięć oczek (14:4). Mimo tego, polscy siatkarze nie tracili koncentracji, tylko pewnie punktowali coraz bardziej bezradnych rywali.

Karol Kłos wywalczył piłkę meczową, a skuteczny blok w kolejnej akcji zakończył seta (25:9) i całe spotkanie. Australijczycy w trzeciej partii nie zdołali więc wyjść z "dziesiątki". Taki wynik zdarzył się po raz pierwszy w tej edycji Pucharu Świata.

Trzeci set meczu PŚ siatkarzy 2019 Polska – Australia (3:0) w załączonym materiale wideo.