EBL: Polski Cukier lepszy od Stelmetu Enei w hicie

Hit Energa Basket Ligi dla Polskiego Cukru! Torunianie pokonali przed własną publicznością Stelmet Enea BC Zielona Góra 92:82.

Początek spotkania był wyrównany i lekko nerwowy, stąd małe problemy ze skutecznością. Później trafiali jednak Aaron Cel i Chris Wright, a Polski Cukier miał małą przewagę. Zielonogórzanie trzymali się bardzo blisko - dzięki akcji Drew Gordona to oni wychodzili na prowadzenie. Świetnym wsadem popisał się też Marcel Ponitka, ale po trafieniach Alade Aminu po 10 minutach było 20:17. W drugiej kwarcie bardzo dobrze radził sobie Damian Kulig, ważne trafienia notował Keith Hornsby, a torunianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Mimo akcji Ludviga Hakansona i Tony’ego Meiera to gospodarze na zakończenie pierwszej połowy wygrali 43:33. Problemem gości była skuteczność rzutów z dystansu - nie trafili ani razu na 12 prób.

Trzecią kwartę Damian Kulig rozpoczął od siedmiu punktów, a przewaga zespołu trenera Sebastiana Machowskiego wzrosła do 13! Straty niemal w pojedynkę odrabiał Jarosław Zyskowski, ale bardzo szybko odpowiadał na to Aaron Cel - tym samym prowadzenie gospodarzy nie było zagrożone. Akcja Alade Aminu ustawiła wynik spotkania po 30 minutach na 67:50. Czwarta część meczu toczyła się już całkowicie pod dyktando zespołu z Torunia. Kontry wykończone przez Keitha Hornsby’ego i Kyle’a Weavera powiększyły przewagę aż do 22 punktów. Polski Cukier ostatecznie zwyciężył 92:82.

Po 17 punktów dla gospodarzy rzucili Damian Kulig i Alade Aminu. W ekipie gości wyróżniał się Jarosław Zyskowski z 15 punktami i 7 zbiórkami.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 92:82 (20:17, 23:16, 24:17, 25:32)

Polski Cukier Toruń: Damian Kulig 17, Alade Aminu 17, Keith Hornsby 16, Kyle Weaver 12, Aaron Cel 10, Chris Wright 9, Jakub Schenk 6, Mikołaj Ratajczak 5, Aleksander Perka 0, Ignacy Grochowski 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Jarosław Zyskowski 15, Ludwig Hakanson 13, Marcel Ponitka 13, Tony Meier 9, Drew Gordon 9, Joe Thomasson 8, Ivica Radic 7, Łukasz Koszarek 3, Julian Jasiński 3, Przemysław Zamojski 2, Kacper Traczyk 0, Kacper Mąkowski 0