El. Euro 2020: Luksemburg postawił się Portugalii. Cudowny gol Ronaldo

Reprezentacja Portugalii w meczu eliminacyjnym Euro 2020 pokonał Luksemburg 3:0. Gole dla mistrzów Europy strzelili Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo oraz Goncalo Guedes. Szczególnej urody było trafienie Ronaldo, który jednocześnie zdobył swoją 94. bramkę w barwach narodowych.

Ronaldo w poprzednim spotkaniu reprezentacji strzelił aż cztery gole przeciwko Litwie (5:1). Z pewnością portugalscy kibice, jak i sam CR7 liczyli na podobną zdobycz bramkową gwiazdy Juventusu w piątkowy starciu. Jednak goście postawili dość trudne warunki ekipie z Półwyspu Iberyjskiego.

Portugalczycy od pierwszych minut mieli przewagę, którą udokumentowali dość szybko, bo stało się to w 16. minucie. Wówczas wynik rywalizacji otworzył Bernardo Silva. Gracz Manchesteru City wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wykazując się przytomnością dopadł do piłki, którą skierował do bramki przyjezdnych.

Dominacja zespołu prowadzonego przez Fernando Santos nie podlegała dyskusji, ale Luksemburczycy raz za razem potrafili się odgryźć. Do przerwy więcej goli goście już nie stracili.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. To Portugalia rozdawała karty, ale długo nic z tego nie wynikało. Aż do 65. minuty, gdy fatalny błąd popełniła defensywa przyjezdnych, a koncertowo wykorzystał go Ronaldo. CR7 odebrał piłkę obrońcy i popisał się fantastycznym lobem, wobec którego bezradny był golkiper Luksemburga - Anthony Moris. Był to szósty gol 34-latka w tych eliminacjach. Wychowanek Sportingu Lizbona na Estádio José Alvalade strzelił 94. gola w barwach narodowych. Jest pod tym względem rekordzistą Europy, a na świecie lepszy jest jedynie Irańczyk Ali Daei - 109.

W 89. minucie wynik ustalił rezerwowy w tym spotkaniu Goncalo Guedes, który dwanaście minut wcześniej zmienił strzelca pierwszego gola. Chwilę później polski sędzia Daniel Stefański, który prowadził ten mecz, zagwizdał po raz ostatni.

Portugalia - Luksemburg 3:0 (1:0)

Bramki: Silva 16, Ronaldo 65, Guedes 89

Portugalia: Rui Patricio - Nelson Semedo, Ruben Dias, Pepe, Raphael Guerreiro - Joao Moutinho (90. Ruben Neves), Danilo Pereira, Bruno Fernandes - Cristiano Ronaldo, Joao Felix (88. Joao Mario), Bernardo Silva (77. Goncalo Guedes)

Luksemburg: Anthony Moris - Florian Bohnert (46. Danel Sinani), Lars Gerson, Maxime Chanot, Dirk Carlson, Laurent Jans - Olivier Thill, Vincent Thill (88. Stefano Bensi), Leandro Barreiro Martins - Gerson Rodrigues, David Turpel (59. Daniel Da Mota)

Sędzia: Daniel Stefański (Polska)